En Etkili Cilt Gençleştirme Yöntemi

Etkili bir cilt gençleştirme için nasıl bir tedavi önerirsiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

İnce kırışıklıklar, ciltte sıkılık kaybı ve ton eşitsizliği, çok sık dile getirilen şikayetler. Cilt tonunu eşitlemeye ve ince kırışıklıkların oluşumunu azaltmaya yardımcı iki yeni yöntem genç ve ışıltılı bir cilt görünümü kazanmak mümkün. ScarletS son zamanların en popüler sistemlerinden biri, cilt altına radyofrekans dalgaları vermek üzere tasarlanmış, üstünde 25 adet altın mikro iğne bulunan bir başlık kullanılıyor. Mikro iğneli radyo frekans uygulaması olarak da biliniyor. Mikro iğnelerin ciltte yarattığı tahribat, cildin kendi doğal onarım mekanizmasını devreye sokuyor. Aynı anda cilt altında da kolajen doku uyarılarak bağ dokuların sıkılaşması sağlanıyor, cilt toparlanıyor. Ciltteki onarımı hızlandırmak İçin Scarlet’ln, somon DNA’sı ya da CearLift gibi kolajen ve elastin üretimini artırmaya yardımcı kombine tedavilerle uygulanması etkisini artırabilmektedir. ClearLift genç sağlıklı kolajen üretimini tetikliyor. Cildin derinliklerinde yeniden yapılanma sağlıyor. Bunları yaparken de cilt yüzeyinde herhangi bir hasara ya da kızarıklığa yol açınıyor ki bu en büyük avantajı olarak değerlendirilebilir. Cildi sıkılaştırıp elastikiyetini artıran yöntem, aynı zamanda cilt dokusunu ve rengini iyileştiriyor, kırışıklıkların görünümünü azaltıp lekelerin rengini açıyor.

iyi günler Dr hanım, ben 45 yaşındayım. Cildime bu zamana kadar 1 kere botoks 1 kere de dolgu yaptırdım. Son 1 yıldır herhangi bir estetiğim yok yüzümde. Aslında dinlendirmek istedim cildimi. Böylece en etkili cilt gençleştirme yöntemi neyse onu yapabilmek için. Bilgi verirmisiniz?Sağolun

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

En etkili tek bir sistemden bahsetmek pek mümkün olmaz. Çünkü her hastanın şikayeti ayrı ve herbirine uygun tedavi birbirinden farklılık gösterir. Burada esas olan; hastanın şikayeti, beklentileri ve ona en uygun tedavi kararıdır. Bu da ancak, muayene sonrasında belirlenebilir. Yine de, elimizdeki seçeneklerden bahsedecek olursak, oldukça geniş bir yelpazeden söz edebiliriz. Thermage, Ulthera, Icon, Revlite, Inmode, Scarlet S hepsi cildi yenileyip anti-aging etki sunmaları açısından benzerlik göstermektedirler.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar