Cilt Gençleştirme Tedavisi Nedir?

Cilt gençleştirme tedavisi nedir ve nasıl etki eder?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Günümüzde pek çok yeni nesil cilt gençleştirme yöntemleri mevcut. Mezolifting, mikroenjeksiyon tekniğiyle cildinizin ihtiyacı olan nemlendirici hyaluronik asit veya vitaminler, gevşemiş yapıları sıkıştıran besinler cildin ‘mesoderma’ denilen orta tabakasına verilmesiyle etki eder. Leke tedavisinde kullanılan kimyasal peeling’ler, cilt canlandırma konusunda da başvurabileceğiniz en etkili seçeneklerden birisidir. Radyofrekans teknolojisinden faydalandığımız Thermage sistemi de, cildin elastikiyetinden sorumlu kolajen dokuları uyararak yeniden üretimlerini tetikleyerek cildin yenilenip gençleştirilmesine yardımcı olabilmekte.

Buket hanım merhabalar, mezolifting ile cilt gençleştirme tedavisi nedir? Biraz bilgi verebilir misiniz? İşe yarayan bir uygulama mı bir zararı varmı?Gibi sorulara cvp arıyorum. Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Cilt gençleştirme; yüz, boyun, dekolte ve el bölgesine uygulanan mezoterapiyle (mezolifting) ince çizgilerin tedavisi ve cildin gençliğinin arttırılması için cilde küçük enjeksiyonlar halinde bazı vitamin ve mineral kokteyllerinin verilmesi esasınadayanan tedavi yöntemidir. Tedavide deri içine mikroenjeksiyon yöntemi ile hücre yenilenmesini ve yeni liflerin sentezini sağlayan serum enjekte edilir. Böylece cilt için gerekli olan maddeler doğrudan istenilen bölgeye ulaşmış olur. Cilt altına verilen maddeler; A, C, E gibi antioksidan vitaminler, ginko biloba, selenyum ve cilde dolgunluk sağlayan, nem oranını dengeleyen hyalüronik asit gibi kombinasyonlardır. Cildin sıkılaşmasında B5 vitamini, Dimetilaminoetanol (DMHA), çinko ve bakır etkili olmaktadır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar