Cilt ve Gözenekleri Sıkılaştırma

Gözenekleri çok açık ve sarkık bir yüz için çare var mı? Göz kapakları dahil ciltteki sarkmalar ve gözenekler için ne yapmak gerekir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ulthera ya da Thermage gibi cildi sıkılaştıran tek seanslık teknolojiler yüze lift etkisi verir ve sarkmaların toparlanmasını sağlarlar. Thermage ya da Ulthera tedavileri, dolgu enjeksiyonu ile birlikte kullanıldığında sonuçlar daha tatmin edici olabiliyor. Bunlar dışında, cilt kalitesini artıran, gözeneklerin görünümünü azaltan, cilde daha taze, daha dolgun bir görünüm vermesi için Scarlet S sistemi de kullanılabilir.

Merhabalar 36 yaşındayım. Cildimde özellikle ağız kenarlarında sarkma var. Bir de gözeneklerim çok belirgin bu da cildimi gevşek gösteriyor gibi hissediyorum. Cilt ve gözenekleri sıkılaştırma için ne yapılabilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yanaklardaki sarkma ve burun kenarlarına inen çizgilerin bir bütün olarak ele alınması gerekir, çünkü yanak bölgesi sarkıp, elastikiyetini kaybettikçe katlanarak burun kenarlarından dudak kenarlarına uzanan çizgilere neden olur. Kombine tedavilerle en etkili sonuçları alıyoruz. Ulthera ya da Thermage gibi cildi sıkılaştıran tek seanslık teknolojiler yanak bölgesinde ve tüm yüzde kaldırma etkisi yaratarak bu derin çizgilerin görünümünün hafiflemesini sağlar. Bu tedavilerle ilgili detaylı bilgileri internet sitemizden edinebilirsiniz. Thermage ya da Ulthera tedavisini dolgu enjeksiyonu ile kombine kullandığımızda sonuçlar oldukça tatmin edici olabiliyor. Hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonları ile elmacık kemiklerini belirginleştirdiğinizde yanak bölgesi yukarı doğru kalkarak ağız kenarlarınızdaki çizgileri yaratan katlanmanın iyice azalmasını sağlıyor. Gözenekler için de Scarlet S, Ulthera ve Thermage gibi tedaviler pozitif sonuçlar sunabilmektedir.

48 yaşındayım, cildimde gözeneklerim çok belirgin, cildimde sarkıklık ve elastikiyet kaybı da var. Çok uluslu bir şirkette avukat olarak çalışıyorum. Görüntümü biraz daha güzelleştirmek, cilt ve gözenekleri sıkılaştırmak için ne önerirsiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Cildinizin ihtiyacı olan şey; hem sıkılaşma sağlayacak, hem de gözenekleri küçültecek müdahelelerde bulunabilecek tedavileri belirlemekten geçiyor. Örneğin Scarlet S, Revlite Lazer, Fractora gibi sistemler bu iki şikayetinize de cevap verebilecek bir tedavi olanağı sağlar. Yine daha etkili sonuçlar için Ulthera ve Thermage gibi tedavilerle kombine ederek sıkılaştırma etkisini artırmak da mümkün olabilir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar