Lazer Epilasyon Bikini Bölgesi İçin Zararlı Mı?

Buz lazer bikini bölgesine yapıldığında kısırlık gibi problemlere yol açar mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer epilasyonla ilgili, genital bölgede de uygulandığından doğurganlığı etkileme ihtimali veya yumurtalıklara zararı olup olmayacağı ile ilgili endişeler mevcuttur. Lazer uygulamaları çok uzun yıllardır uygulanan bir yöntemdir ve cihazlar yalnızca kıl köküne etki etmektedir. Yapılan araştırmalarda ve uygulama sonuçlarında doğurganlığa zarar verdiği ile ilgili bir yayına rastlanmamıştır. Yumurtalıklar vücüdun 8 ila 10 cm içerisindedir fakat lazer cihazları sadece uygulandığı bölge ve alan üzerinde etki edebilecek güçtedir ve diğer organlara zarar verebilecek bir komplikasyona sebep olduğunu gösteren ispatlanmış bir yayın bulunmamaktadır. Genital bölgenin hassas bir bölge olmasından dolayı bu bölge için en uygun lazer yöntemini seçerek ağrısız ve kalıcı sonuçlar alınabilmektedir.

Tüm vücut lazer epilasyon yaptırıcam.epilasyonun bikini bölgesi için zararlı mı?kısırlık yaparmı?tşk

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer epilasyonun etkisi derinin 2-3 mm altındaki kıl kökleriyle sınırlıdır. Bu sebeple de lazer ışını iç organlara ya da yumurtalıklara zarar vermemektedir. Ayrıca
kişinin cilt ve kıl tipine uygun lazer epilasyon cihazı ile doğru miktarda enerji uygulandığı sürece işlemin herhangi bir zararı olmamaktadır.

Lazer epilasyon bikini yada genital bölge gibi hassas yerlere uygulanırmı?bu bölgeler için zararlı mıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kadınları rahatsız eden bikini ve genital bölgesindeki istenmeyen kıllar için lazer epilasyon tercih edilmekte ve iyi sonuçlar alınabilmektedir. Lazer epilasyon, kılları yok etmek amacıyla kıl kökünü tahrip etmektedir. Lazer ışını kıl köküne ulaşır ve kıla renk veren melanin pigmenti tarafından emilir. Kıl köküne yoğunlaşan ışın, çevre dokulara ya da iç organlara zarar vermemektedir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar