Lazer Epilasyon Öncesi Jiletleme

Epilasyon yapmadan kaç gün önce temizlik yapılmalıdır? ( jiletle)

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Buz lazer epilasyon işleminden önce ön görüşme randevusu ayarlanarak işlem yapılacak bölgedeki kıl yapısına bakılması gerekmektedir. Eğer hastamız kadın ise ve yüz bölgesi düşünülüyorsa işlem öncesi hazırlık uzman tarafından yapılmalıdır. Vücut için düşünülüyorsa bir gün önceden uzmanların kişiyi bilgilendirdiği doğrultuda hazırlık yapılması gerekmektedir.

Lazer epilasyondan önce jilet kullanılabiliyomu?kac gün önceden yapmalıyım?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Evet, jilet ya da makine kullanabilirsiniz. Lazer epilasyon öncesinde eğer kıllarınıza jiletleme ya da kısaltma yapmazsanız lazer ışını deri üzerindeki kıllara yoğunlaşacağından kıl köküne etki etmeyebilir. Ayrıca uygulanan bölgede istenmeyen ısınmaya ve yanıklara da yol açabilmektedir. Tedaviden 1-2 gün önce kıllarınızda kısaltma yapmanız uygun olacaktır.

Koltuk altım ve bacaklarım için lazer epilasyon yaptırıcam ama kıllarım cok kalın ve siyah acaba epilasyon öncesi agda yada köpük yapılabiliyomu yoksa sadece jilet mi kullanmalıyım?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer epilasyonda lazer ışınları, kıl köklerinde yer alan ve kıla rengini veren melanin pigmentlerine etki ederek kökleri tahribata uğratıp kıl çıkma ihtimalini yok etmektedir. Bu yüzden sadece ağda değil, kılları kökünden alacak her yöntemden uzak durulmalıdır. Lazerin etkili olabilmesi için kılların kökte kalması gerekmektedir. Lazer ışınının kökteki kıllara daha iyi odaklanabilmesi için uygulanacak bölgeyi işlemden 1-2 gün önce jilet ile temizlemeniz gerekmektedir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar