18 Yaş Yüz Lazer Epilasyon Ankara

18 yaşında yüzdeki tüylerden kurtulmak mümkün müdür? En uygun lazer yöntemi hangisi olabilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer epilasyon sistemlerinin hiçbirisiyle yüzde yüz kıllarınızdan kurtulma ihtimaliniz yoktur. Ergenlik dönemlerinde hormonal yapı yetişkinlere göre çok daha aktif çalışmaktadır. Bu nedenle bu yaşlarda sonuç alma zamanı biraz daha uzun olacaktır. Tabi öncelikli olarak kıl yapısının uzmanlar tarafından görülüp değerlendirilmesi gerekir. Uygun olmayan kıl yapılarına işlem yapılmamaktadır.

merhaba buket hanım,sitenizde herkesin lazer epilasyon yaptırabilecegini yazmıssınız.18 yasında erkeğim yüz,göğüs ve kol için epilasyon yaptırmak istiyorm ama gittiğim bi doktor ve çevrem daha erken yaptırma dedi.bende size sormak istedim.yaptırmamaın bi sakıncası varmıdır?seansları uzunmudur?fiyatı nedir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer epilasyon, vücutta aşırı oluşan ve istenmeyen kıllanmayı önleyen, her yaştan kadın-erkek herkese uygulanabilen bir uygulamadır. 18 yaşının altındaki kişilerde lazere başlamadan evvel ailelerin onayını almakta fayda görmekle birlikte, sizin durumunuzda, hali hazırda 18 yaşınızı doldurduğunuz için lazer yaptırmak için beklemenize gerek yoktur. Lazer epilasyon seans aralıkları; farklı cilt tiplerine, uygulanan bölgeye, yaşa ve kıl yapısına göre değişiklik göstermektedir. Erkeklerde hormonlar ve kılların derinliği nedeniyle seans sayısı normalden daha fazla olabilmektedir. Ancak genel olarak 6-8 seanstan sonra %60-80 oranında azalma meydana gelmektedir. Sitemizde fiyat bilgilendirmesi yapılmamaktadır. Ama kliniğimizi ararsanız tedavi ve fiyat ile ilgili detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

16 yasındayım ve yüzümdeki tüylenme asırı arttı.bu yüzden de epilasyona gitmek istiyorum. bazı arkadaslarımda lazer epilasyon yaptırdı ve memnun kaldıklarını söylediler.acaba 18 yaşından önce yüze lazer epilasyon yaptırmam mümkün mü?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak için kadın-erkek her yaştan kişinin başvurduğu epilasyon yöntemlerinden biridir. Genelde hekimler olarak biz, ergenlik dönemindeki yani 18 yaşın altındaki kişilerin yüz bölgesinde epilasyon yöntemlerinden herhangi birini yaptırmaması görüşündeyiz. Bu durumun nedeni de hormonların ergenlik döneminde daha aktif olması ve tedavilerde de sonuçların kalıcı olmama ihtimalindendir. 12-18 yaşlarında uygulanan lazer epilasyon, kılların dökülmesinde çok fazla etkili olamayabiliyor ve tedaviden yanıt da geç alınabiliyor. Eğer lazer epilasyon uygulanması çok gerekli bir durum varsa seans aralıkları normalden daha uzun tutulmalı ve mutlaka işlemden önce tüylenme nedenine yönelik hormon tahlilleri yapılmalıdır.

18 yaşındayım.yüzüme lazer yaptırmak istiyorum.Epilasyonun yüzüme bir zararı olur mu ve tüylerimi daha da artırırmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüz bölgesi, lazer epilasyon seçiminin, önemle değerlendirilmesi gereken bir bölgedir. Kalın tüyler ve dudak üstü için lazer epilasyon etkileri ve konforu sebebiyle tercih edilebilir. Ancak tüyler nispeten inceyse, lazer epilasyon seansları beklenmedik sonuçlar gösterebilir. Tüylerin yeniden büyümesi veya bazı bölgelerde çoğalması gibi sonuçlarla karşılaşılabilir. Aynı şekilde, çok seyrek olan kalın tüylerde de dikkatli olunmalıdır. Doğru lazer tipini ve doğru dalga boyunu belirlemek uzmanlık gerektirir. Bu tip beklenmeyen sonuçların yaşanmaması için deneyimli hekimleri tercih etmenizde fayda görüyorum.

laZER epilasyonda yaş sınırı var mıdır 18 yaşında yüzdeki tüylerden kurtulmak mümkün olur mu? Hangi tip lazerle? Benim en büyük sıorunum yüzümdeki tüyler ve bunları cımbızla aldığım için biraz kalınlaştırdım?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

16 yaşından sonra lazer epilasyon yapılabilir. Herkesin cilt ve kıl yapısı farklıdır. Dolayısıyla sizi muayene etmeden size uygun olan lazer sistemini belirtmek ne yazık ki doğru olmaz. Lazer epilasyon sonuçları hormonal duruma, yaşa, tüy rengine, tüyün kalınlığına, ten rengine, cinsiyete, yapılan bölgeye, lazer epilasyon cihazının cinsine ve kullanılan dozlara göre değişir. Hormon bozukluğu olanlarda sonuçlar geç ve güç alınmaktadır. Ergenlik dönemi ve 20’li yaşlarda lazer epilasyondan etkili sonuçlar alabilmek, daha fazla seans gerektirir. Yaş ilerledikçe daha az seans yeterli olabilmektedir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar