Daha Önce Lazer Uygulanmış Vücuda Buz Lazer

Daha önce lazer yapılmış bir vücuda ütüleme tekniği ile lazer yapmak uygun mudur? Makinanızın tipi, epilasyonu kimin uygulayacağı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Daha önceden farklı sistemlerle işlem yapılmış kıl yapılarını öncelikli olarak uzmanların görüp değerlendirmesi gerekir. İşlem yapılabilecek durumda ise gerekli bilgilendirmeler yapılarak işlem gerçekleştirilir. Soprano Ice vücut bölgesinde son derece acısız ve konforlu en gelişmiş teknolojiye sahip cihazlardandır.bilgi alabilirsiniz.

Buket hanım,43 yasındayım ve son hamileliğimden sonra yani 2 yıl önce lazer epilasyona gitmistim ama kıllarımın kalın ve koyu renk olmasına ragemn kıllarımdan tamamen kurtulamadım ve tekrar cıktılar.arkadasımın tavsiyesi üzerine tüm vücuda buz lazer denemek istiyorum. sizce daha önce tüm vücuda lazer uygulanmış olsada buz lazer tedavisini yaptırabilirmiyim?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

İnsan vücudunda çıkan kılların büyüme evreleri vardır, ve bunlar anagen, talogen ve katagen evreleridir. Lazer epilasyon, sadece anagen evrede bulunan kıl köklerini tahrip etmekte ve tekrar kıl çıkmasına engellemektedir. Vücuttaki tüm kıllar aynı evrede olmadığı için tek seans yeterli olmamakta ve tekrarlayan seanslara ihtiyaç duyulmaktadır. Fakat bazen epilasyon işleminden belirli bir süre sonra (birkaç ay ya da birkaç yıl olabilir) kıllar tekrar çıkabilmektedir. Bu aşamada yeniden epilasyon uygulaması gerekmektedir. Diğer epilasyon çeşitlerine göre daha kalıcı bir çözüm sunan ve ince tüylerde dahi etkili olan Buz lazer tedavisini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Hocam,3 yıl kadar önce yüz dahil tüm vücut için alexandrie lazer epilasyon yaptırmıstım. fakat yzümdeki ince tüylerde pek ise yaramadı.simdi tekrar epilasyon yaptırıcam fakat bu sefer buz lazer düsünüyorum ama daha önce lazer epilasyon uygulanmış vücuda yapılabilirmi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Derin köklere sahip yüz bölgesindeki kılların hormonsal duyarlılığı fazla olduğu için bu bölgeye uygun lazer epilasyon cihazı ve uygun dalga boyu seçilmediği takdirde
ayva tüylerde kalınlaşma olabilmektedir. Yüzde bölgesindeki ince tüylerden kalıcı bir şekilde kurtulmak isteyen ve kişiler için en uygun yöntem Buz Lazer tedavisidir. Buz Lazer açık renk ve ince kıllar dahil tüm kıl tiplerinde ve renklerinde etkilidir. Buz Lazer uygulaması uzman kişiler tarafından uygulandığında tüm kıllarınızdan kalıcı olarak kurtulmanızı sağlayacaktır.

Hocam merhabalar bana bir arkadaşım daha önce lazer yaptırdıysan bir daha yaptırdığında etkili olmaz demişti.Hatta vücuda zararlı oldugunu da söylemişti. Bunlar doğru mu ben yıllar önce aleksandrette yaptırmıştım şimdi buz lazer istiyorum. Kafam karıştı açıkçası.Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bu soru açıkçası son zamanlarda çok sık rastladığım bir soru. “Daha önce lazer yaptırmıştım yeniden yaptırabilir miyim?”. Elbette yeniden lazer yaptırabilirsiniz. Önemli olan cildinize, tüy yapınıza ve rengine en uygun lazer sistemini seçmek ve bundan verimli sonuç almayı amaçlamaktır. Bu amaçla daha önce yaptırılan lazer tedavisinden pozitif sonuç alınmadıysa tekrarlanmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Daha önce lazer uygulanmıştı bana.Fakat yaklaşık 6 sene önceydi bu. Şimdi bir çocuk sahibiyim ve özellikle hamilelikten sonra tekrar yaptırmam gerekiyordu am geciktirdim.yeniden lazer yaptırmamda bir sakınca olur mu bu kez buz lazer yaptıracağım.Sorun olur mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Daha önce lazer yaptırmış kişilere yeni bir lazer epilasyon planı hazırlamadan önce muayene etmekte fayda var. Ancak lazer epilasyonunuzun üzerinden 6 yıl geçtiği için herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Elbette buz lazer de tercih edebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar