Kimyasal Peelingle Neler Tedavi Edilemez?

Kimyasal peelingin etkili olamayacağı sorunlar nelerdir?Nelere iyi gelmez bilgi verebilir misiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kimyasal peeling işlemi ile, ciltteki gevşeme ve sarkmalar düzeltilemez. Kimyasal peeling işlemi yüz gerdirme, kaş kaldırma, göz kapağı düşüklüğünü giderme işlemlerinden farklıdır ve bunların yerini tutmaz. Ciltte yer alan derin çukurlarda bir dereceye kadar yardımcı olabilmekte.Bu durumlarda ciltte daha etkili rejuvenasyon yapan icon ve revlite lazer uygulamalarını tercih ediyorum.

Buket hanım iyi günler,,,kimyasal peeling sonrasında nelere dikkat etmeliyim bir de benim cildimdeki sivilce lekelerine düşünüyorum.Bunda işe yararmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüz, boyun, göğüs, eller ve kollarda oluşan yanıklar, kırışıklıklar, lekeler ve çiller kimyasal peeling sayesinde sorun olmaktan çıktı. Çeşitli kimyasal solüsyonların cilde uygulanmasıyla yapılan kimyasal peeling, ciltte oluşan küçük çukurların ve izlerin giderilmesinde çok etkili bir yöntem. Cildi canlandırmak, gençleştirmek, görünüşünü iyileştirmek için bazı kimyasal solüsyonların uygulamasıdır. Bu tedavide deriye, yüzeyel tabakaların ayrılmasına ve soyulmasına neden olan kimyasal bir asit uygulanır. Derideki gevşeme ve sarkmalar düzeltilemez. Kimyasal peeling işlemi yüz gerdirme, kaş kaldırma işlemlerinin yerini tutmaz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar