Kimyasal Peeling Sonrası Nelere Dikkat Etmeli?

Kimyasal peeling sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?Kuruluklar ve dökülmeler için mevcut nemlendiricimi kullanabilirmiyim?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kimyasal peeling işlemi sonrası ciltte oluşan kabuklar kesinlikle soyulmamalıdır. Sadece size önerdiğimiz nemlendirici ürünleri kullanmanız önemli. Ayrıca güneşten korunmaya büyük özen gösterilmelidir.

Hocam ben kışa geçtiğimiz bu günlerde cildime bakım yaptırmak istiyorm. Aklımdaki kimyasal peeling yaptırmak. Güneşler de biraz azaldı gündüzler kısaldı ama yine de sormak isterim kimyasal peeling benim cildimdeki ölü deriyi atarmı ne gibi faydaları olur ve kimyasal peeling sonrası nelere dikkat etmeli?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kimyasal peeling yöntemi, tazeliğini, parlaklığını kaybetmiş ve lekelenmiş cildin üst tabakasının değişmesini amaçlar. Cildin daha alt tabakalarında yeniden bir yapılanma sürecini başlatıp daha genç ve sağlıklı, lekesiz ve homojen bir derinin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Kimyasal peeling işlemiyle, lekeler tedavi olurken aynı zamanda cildin gençleşmesi de amaçlanır. Cildin sıkılaşmasıyla beraber yüzeyel kırışıklıklarda azalma sağlanır. Cildi ölü deriden arındırmaya yarayan soyucu sistemler, alfa hidroksi asit ve retınoid içerikli ürünler ciltte enflamasyona ve tahrişe yol açabilir. Bu yüzden işlem sonrası önerdiğimiz tedaviler ve güneş koruyucularla tedavinin desteklenmesi lazım.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar