Kimyasal Peelingle Cildi Canlandırmak Mümkün Mü?

Cildim çok soluk kimyasal peelingle canlandırmak mümkün müdür?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Cildi canlandırmak, gençleştirmek, görünüşünü iyileştirmek için kimyasal peeling işleminden yararlanabiliyoruz. Bu işlemle deriye, yüzeyel tabakaların ayrılmasına ve soyulmasına neden olan kimyasal bir asit solisyonları uyguluyoruz. En sık kullandıklarımız; glikolik asit, alfa hidroksi asitler (AHA), triklosetik asit (TCA), salisilik asit, jesner solüsyonu ve kombinasyonlarıdır.

Hocam son 2 yıldır cildim inanılmaz cansız ve mat görünüyor. Bu yüzden sürekli allık sürmek zorunda kalıyorum. Kimyasal peelingle cildi canlandırmak mümkün mü bir arkadaşım işe yarayacağını söyledi.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yanık ve herediter faktörlerin deride oluşturduğu kırışıklar, güneşe ve yaşa bağlı lekeler, karaciğer lekeleri, çiller, kanser potansiyeli taşıyan kabuklu kızarıklık veya yüzdeki koyu renkli lekeler, melazma denilen hormonal veya gebelik lekeleri peeling ile düzeltilebilir, hatta iyileştirilebilir. Aktif aknede iyileşmeye ve akne izlerinde düzelmeye yardımcıdır. Böylece cildin daha canlı görünmesi mümkün olabilmektedir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar