Yüzdeki Yanık Lekesinde Kimyasal Peeling

Yüzdeki yanık lekelerini kimyasal peeling geçirebilirmi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüz, boyun, göğüs, eller ve kollarda oluşan yanık lekeleri, kırışıklıklar ve çiller kimyasal peeling sayesinde azalabilir ancak yara izlerine daha spesifik uygulama olarak icon lazerden faydalanıyorum. Çeşitli kimyasal solüsyonların cilde uygulanmasıyla yapılan kimyasal peeling, ciltte oluşan küçük çukurların ve izlerin giderilmesinde de etkili bir yöntem.

Hocam bundan 4 ay önce çaydanlığı taşırken üzerime döküldü ve malesef yüzüme de geldi kaynar çay.Çok yandı tabi ben hemen tedavisine başladım kremler, pansumanlar her seyi yaptırmama rağmen izi hala belli. Artık ilaç vb hiç birşey de kullanıcak bir durumum kalmadı. Bir arkadaşım kimyasal peeling iyi gelebilir dedi. Yüzdeki yanık lekesinde kimyasal peeling işe yarar mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kimyasal peeling, deriyi canlandırmak, gençleştirmek, görünüşünü iyileştirmek için uygulama bölgesine bazı kimyasal solüsyonların uygulanmasıdır. Bu tedavide deriye, yüzeydeki tabakaların ayrılmasına ve soyulmasına neden olan kimyasal bir asit uygulanır. Çok sayıda kimyasal peeling ajanı olmakla birlikte en sık kullanılanlar glikolik asit, alfa hidroksi asitler (AHA), triklosetik asit (TCA), salisilik asit, jesner solüsyonu ve kombinasyonlarıdır. Özellikle, yanık ve herediter faktörlerin deride oluşturduğu kırışıklar, güneşe ve yaşa bağlı lekeler, karaciğer lekeleri, çillerde pozitf sonuçlar elde edebilmekteyiz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar