Kimyasal Peeling Sonrasında Oluşabilecek Durumlar?

Kimyasal peeling sonrasında oluşabilecek durumlar nelerdir?Yan etkileri varmıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kimyasal peelingin derinliğine bağlı olarak ciltte, hafif veya güneş yanığı benzeri reaksiyon oluşabilir. Hafif peeling yöntemlerinde 2-3 gün, orta dereceli peelinglerde ise 5-7 gün kızarıklık ve soyulma görülebilir. Daha yüksek dereceli tiplerde ödem ve deride gerginliğin yanı sıra kahverengi bir tabaka oluşumunun görülmesi normal olup bu tabaka 7-10 günde soyulur.

Bu yıl önceliği cildime vermeye karar verdim. Biraz lekelerim biraz da mat bi cildim var. Daha önce bazı salonlarda cilt bakımı yaptırdım hiç biri iyi sonuç vermedi.Bu yüzden bukez daha profosyonel bir bakım yaptırmayı düşünüyırum. Kimyasal peeling düşünüyorum. Kimyasal peeling sonrasında oluşabilecek durumlar nelerdir?Yine beni kötü tecrübeler beklermi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kimyasal peeling, donuk ve cansız görünümlü cildi canlandırmak, cilde olduğundan yaşlı bir görünüm veren ton farklılıklarını düzeltmek, ince çizgileri hafifleterek cilde kadifemsi bir doku vermek için uygulanıyor. Lekeleri tedavi etmesi de bir diğer avantajıdır. Cilt yüzeyindeki ölü deriyi arındırır, yeni ve daha canlı ve parlak cilt dokusunun ortaya çıkmasını sağlar. İşlemden hemen sonra normal yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Tedavi sonrası mutlaka cildinizi, doktorunuzun önerdiği bir güneş koruyucuyla desteklemelisiniz. Cilt hassaslaşacağı için bu dönemde güneşe karşı etkin bir korunma rutini geliştirmeniz son derece önemlidir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar