Kalça ve Bacak Çatlakları Nasıl Giderilir?

Özellikle gebelikten sonra çatlaklarda artış oldu. En çok kalça ve bacak bölgesinde görülen çatlaklar nasıl yok edilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Gebelik sırasında oluşan çatlaklar, pek çok kadın için engellenmesi mümkün olmayan bir sorundur. Bu sorunla karşı karşıya kalan kadınların, sıklıkla karşılaştığı cümle ise çatlakların tedavisinin mümkün olmadığıdır. Fraksiyonel lazer tedavisi ile çatlaklar küçültülerek, cildin görünümü büyük oranda düzeltilebilmektedir.

Buket hanım,kilo verdikten sonra kalçamda ve bacaklarımda çatlaklar ortayaa cıktı.çatlak tedavisi için bi öneriniz varmıdır?bu sorun nasıl giderilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Cilt çatlağı tedavisinde, Franksiyonel lazer sisteminden yararlanılmaktadır. Ciltte oluşan çatlaklara, lazer ışınları gönderilerek ışınların verdiği ısı ile çatlakların olduğu alanlarda kontrollü hasar oluşturulmaktadır. Böylelikle hasar alan dokularda kolajen sentezlenmeye başlanmaktadır.

bi kaç yıl önce benim için stresli ve sıkıntılı bir dönem geçirdim. yasadığım bu sıkıntıyla birlite kilo almaya başladım ve çok geçmeden hızlı bir şekilde kilolarımdan kurtuşldum.ama o dönemden kalma kalça ve bacaklarımdaki çatlaklarımı bitürlü geçiremiyorum.bu izler nasıl giderilir??bir çaresi varmı??teşekürler

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Koltuk altları, karın, göğüs, kalça ve bacaklarda oluşan çatlaklar en çok ergenlik döneminde veya hızlı kilo alıp-verme sonucunda meydana gelebilmektedir. Bu izler tedavi edilirken ne zaman oluştuklarının bilinmesi çok önemlidir. Çatlaklar yeni oluşum aşamasında kırmızı-mor renkte olurlar ve tedavi edilmeleri daha kolay ve hızlı olmaktadır. Eğer izler daha eski ise gümüş-beyaz renklidir ve çatlakları %70-80 oranında azaltmak mümkün olabilmektedir. Son yıllarda çatlak tedavisinde FDA tarafından onaylanmış Icon lazer teknolojisi kullanılmaktadır.

Doktor hanım,kalçadaki ve bacaktaki çatlakları geçirecek bi tedaviniz varmı, bu izlerr nasıl giderilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Karın, göğüs, bel, kalça ya da bacak bölgelerinde oluşan cilt çatlakları ergenlik döneminde, hamilelikte, hızlı kilo alımında ya da veriminde meydana gelebilmektedir. Oldukça can sıkıcı olan bu duruma birçok insan ne yapılması gerektiğini bilemez. Günümüzün en etkili tedavi yöntemi olan Icon lazer uygulamasından fayda sağlayabilirsiniz. Tüm cilt tiplerinde; kırışıklık, yanık, akne, çatlak ve leke izleri gibi problemleri tek bir cihazla tedavi eden bir yöntemdir. Cilt problemlerine ve cildin ihtiyacına göre 3 hafta ara ile 3-4 seans uygulanmaktadır.

Buket hanım, daha önce hiç kilo alıp vermedim herzaman zayıf biriydim ve hamileleik gibi bir durumum da yoktuu. hergün egzersiz ve çeşitli spor aktivitieleri yapan biriyim buna ragmen kalçamda ve bacaklarımda çatlakalr var. bu çatlakları nasıl giderilir?cevabınız için simdden teşekkürlerr.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Eğer kişi hamileyse, hızlı kilo alıp veren biriyse ya da sporla uğraşmış ise büyük ihtimalle vücudunun çeşitli bölgelerinde çatlaklar oluşabilmektedir. Ancak sizin durumunuzda yoğun bir şekilde spor yapıyorsanız ve bir dönem spora ara verdiyseniz bu yüzden cildin elastikiyetini kaybetmesiyle vücudun çeşitli yerlerinde çatlak izleri ortaya çıkmış olabilir. Çatlakların günümüz tedavi yöntemi ise kalça, bacak ya da göğüste oluşan çatlak izlerini büyük oranda azaltabilen ve ciltte sıkı bir görünüm sağlayan Fraksiyonel lazer uygulamalarıdır. Icon lazer sisteminden fayda sağlayabileceğinizi düşünüyorum.

kalça ve bacak bölgemdeki çatlakları hemen giderebilecek bir yöntem varmı hem malum yaz geliyor hem de yaz düğünleri olacak akrabalarımın ,teşekkür ederim öneriniz için

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Çatlakların tedavisine erken dönemde başlamak tedavinin başarı şansını arttırıyor. Çatlaklar başlangıçta kırmızı-mor renkli uzun çizgiler şeklindedir. Daha sonra giderek renkleri beyaz-sedef rengi bir hal alıyor. Bu tip çatlakların tedavisi daha zor olabiliyor. Ben hastalarıma çatlak tedavisine başlamadan evvel, çatlakları tamamen yok edebilecek bir tedavi olmadığını öncesinde mutlaka konuşuyorum. Elbette görünümleri hafifletecek yöntemlerden faydalanıyoruz ancak cildin çatlak oluşmadığı zamandaki haline dönmesi ne yazık ki mümkün değil. Çatlak izlerinin hafifletilmesinde en çok Icon lazer teknolojisinden fayda sağlayabiliyoruz. Icon lazer 3-4 hafta aralıklar ile 2 ila 6 seans arasında gerçekleştiriliyor.

Merhabalar, 33 yaşındayım, uzun yıllardır voleybol oynadım ve son bir yıldır da ani kilo almam veya kilo kaybım olmamasına rağmen kalça ve bacak çatlaklarım oldu. Kırık beyaz renkteler. Bacağımdakiler diz kapaklarıma kadar inmiş vaziyetteler. Çok rahatsız oluyorum,. Çatlaklarımdan kurtulmak istiyorum. Sitenizdeki yazıları okudum ve araştırdım. Size nasıl ulaşabilirim?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Çatlakların oluşması için mutlaka ani kilo değişimleri yaşamanız gerekmiyor. Bazen sebebi, değişen hormon seviyeniz olabiliyor. Çatlakların tedavisinde kullandığımız bir teknoloji var. Icon Lazer. Icon lazer, cilt yüzeyine zarar vermeden cildin alt tabakalarında ısı kanalları açarak etki ediyor. Cildin alt katmanlarından yüzeye doğru bir iyileşme süreci başlatan sistem çatlakların görünümün hafiflemesini sağlıyor.

Merhaba hocam, çocukken kullandığım kortizol ilaçlarından dolayı, ani kilo alma ve vermeden kaynaklı olarak maalesef kalça ve bacak çatlaklarım var, çok kötü durumdalar. Yoğun yırtılmalar mevcut. Buna lazerle müdahale etmek mümkün müdür? Ya da ameliyat önerir misiniz? Teşekkür ederim

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Icon lazer çatlakların görünümünü önemli ölçüde hafifleten, belirginliklerini azaltan bir tedavidir. Çatlak tedavisinde başarılı sonuçlar aldığımız Icon lazer tedavisi ile çatlakların görünümünde %50-%60 oranında iyileşme sağlanabilir. Yani, tedavi sonrasında çatlaklar daha belirsizleşir, daha az dikkat çekici bir hale gelir. Icon lazerle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.

Hiç bir zaman gergin bir cildim olmadı, sarkmaya hep müsaitti. Belki bu yüzden bacaklarımda ve kalçalarımda birçok çatlak var. Bunların giderilmesinin bir yolu var mıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Elastikiyeti zayıf olan deride nedenlerden ötürü yaşanan gerilme, büyüme ardından ani bir gevşeme ile çatlaklar meydana gelebilir. Cilt çatlağında lazer, ışık ve radyofrekans tedavileri oldukça etkilidir. Özellikle fraksiyonel lazer ve fraksiyonel radyofrekans, etkili bir tedavi sağlayabilir.

Kalça ve bacak çatlakları kaç seansta ve nasıl giderilebilir? İşten izin almak gerekir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kesin bir cevap verilebilmesi için öncelikle muayene gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki, çatlakları tamamen yok edebilecek bir tedavi yok, ancak Icon Fraksiyonel Lazer ile; çatlakların belirginliği, hastaya ve cildin durumuna göre farklı süreçler yaşanmakla birlikte çok zor çatlak tedavilerinde bile 3-4 seans sonrası iyileşme sağlanabilmektedir.

Lazer yöntemleriyle bacak ve kalçadaki çatlaklarla beraber buradaki renk farklılıkları ve lekeler de giderilebilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer sistemleriyle gerçekleştirilen uygulamalar hamilelik, kilo alımına bağlı çatlaklarda etkili olurken; ciltteki leke ve renk farklılıklarının, derideki izlerin, cildin üst ve alt katmanındaki lezyonların da iyileşme sürecine katkıda bulunabilmektedir.

Karın ve bacaktaki çatlaklar giderilebilirmi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Karın ve bacak bölgesindeki çatlaklar bu tabakaların yağlanma oluşumuna elverişli olması nedeniyle daha derin olabilmektedir. Bu nedenle de tedavi edilmesi daha zor çatlak bölgeleridir. Icon Lazer uygulaması ile bu bölgedeki çatlakların ve izlerin onarılması mümkündür.

Denemediğim krem veya jel veya ev yapımı kür kalmadı. Yinede bacak ve kalçamdaki çatlaklardan kurtulamadım. Bu çatlaklar nasıl giderilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Çatlakları tamamen yok edebilecek bir tedavi yok, ancak icon fraksiyonel lazer ile çatlakların belirginliği ortalama 3 seansta azaltılabilmekte. Gerekli durumlarda daha fazla seans uygulanmasında sakınca yoktur. Fraksiyonel lazer etkisini dokunun yeniden iyileşmesini ve yapılanmasını sağlayarak yapmaktadır. Sistem FDA tarafından onaylıdır.

Kalça ve bacak çatlaklarına contractubex kullanmıştım ama işe yaramadı. Bu çatlaklar başka nasıl giderilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Fraksiyonel lazer ışınları ile derinin sıcaklığı artırılıp buharlaşma sağlanarak derinin en üst tabakası soyulmaktadır. Böylece, lazer uygulanan bölgenin çevresindeki hasar görmemiş hücrelerin çoğalması, fibroblastların uyarılması ve sonuçta kollajen sentezinin tetiklenmesi ile, çatlakların görünümünde azalma olur.

Lazer yöntemlerinden hangisi en etkili şekilde kalça ve bacak çatlaklarını giderebilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Çeşitli sebeplerle meydana gelebilen ‘çatlaklar’ ı doku yırtılmaları olarak adlandırabiliriz. Ancak yapılan araştırmalar, lazerin çatlaklarda, efektif bir yöntem olduğu ortaya koymuştur. Icon lazer tedavisi ile göğüs, karın, kalça ve basen bölgesindeki eski veya yeni çatlak oluşumlarında yüzde 80’e varan oranlarda azalma ve sıkılaşma sağlanabiliyor.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar