Çatlak Tedavisinde En Etkili Yöntem Hangisidir?

Hormon tedavisi sebebiyle sık sık kilo alıp vermekten dolayı oluşan çatlaklarda hangi sistemle müdahale daha uygundur?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hamilelik ve ergenlik dönemi vücutta hormonal aktivitenin en yoğun olduğu zamanlardır. Bu yüzden çatlak oluşumu en çok bu dönemlerde gerçekleşir. Hormon tedavisi gerektiren durumlarda vücutta değişken hormonal aktivitelerin tetikleyici gücüne bağlı olarak, alınan kilolarla birlikte cildin fazla gerilmesi gibi önemli bir faktör de eklenince çatlakların oluşumu kaçınılmaz olabilmektedir. Çatlak tedavisinde bilinen en etkili yöntemler lazer, ışık ve radyofrekanstır. Fraksiyonel bir lazer sistemi olan Icon Lazer, çalışma prensibi gereği etkinliği yüksek uygulamalar arasında gösterilmektedir. Icon Lazer dermis tabakasına kadar ulaşabilen çok küçük ışıklar saçarak oradaki bağ dokusunda mikro düzeyde bir tahribata yol açar. Kontrollü bir hasar yaratarak yara iyileşme mekanizmalarını devreye sokar ve bu sayede o bölgede gelişmiş olan hasarı ortadan kaldırmaya çalışır. Çatlak tedavisi için yukarıdaki yöntemler dışında kremle uygulanan tedaviler de vardır. Kremlerin fazla kullanımından dolayı ciltte meydana gelebilecek tahrişleri önlemek için kremlerin kullanımı gün aşırı ya da haftada belirleyeceğiniz birkaç gün yapmakta fayda vardır.

Çatlaklar yaz aylarımın kabusu Buket hocam. Bana 40 derecede kot giydiren bu görüntülerin çaresi yokmu? Çatlak tedavisinde en etkili yöntem hangisidir hepsini denemeye hazırırm.teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Çatlak izleri tedavi edilirken, bu izlerin ne zaman oluştuklarının bilinmesi çok önemlidir çünkü tedavinin asgari ya da orta derecede başarılı olması, buna bağlıdır; daha iyi sonuçlar almak için çatlak izleri kırmızıyken harekete geçmek daha faydalı olur çünkü beyazlamış izlerin tedavisinde cilt hiçbir zaman ilk hali gibi olamaz. Cilt çatlaklarının tedavisinde en yeni yöntemlerden biri Icon lazerle tedavisidir. Her cilt tipine uygulanabilen, tüm deri çatlaklarında özellikle beyaz ve deforme olanlarda lazerle %80 civarında iyileşme sağlanmaktadır.

Henüz vücudumda rahatsız edici bir çatlak yok. Ama annemin vücudunda belirgin çatlakları var. Ben de simdiden önlemini almak istiyorum. Sizce çatlak oluşumunu önlemek için neler yapabilirim. Çatlak oluştuktan sonra çatlak tedavisinde en etkili yöntem hangisidir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kilo değişimlerini sabit tutmak, doğum kontrol hapı gibi hormon tedavilerinden uzak durmak gerekir. Cildinizi mümkün olduğunca nemli tutmak da belli bir dereceye kadar yardım eder. C, E ve çinko bakımından zengin yiyecekler tüketin ve cildinize fırçayla masaj yapın. Artan kan dolaşımı da çatlakların oluşumunu engelleyebilir. Günümüzde çatlak tedavisinde etkili çözümünden biri olarak lazer tedavisi seçenekler arasındadır. Icon lazer 4-6 seanslı tedavi protokolünde birinci seanstan sonrasında çatlak görünümünde incelmeler başlıyor.

Benim için en önemli sorun vücudumdaki çatlaklar. Bu çatlakların çözümü için herşeyi denedim. Çatlak kremleri,nemlendiriciler,kese köpükler. Duyduğum ne varsa yaptırdım ama işe yaramadı. Çatlak tedavisinde en etkili yöntem hangisidir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Çatlak izleri, vücudun hemen her yerinde ve kadın erkek herkeste oluşabilir. Vücudun; uyluklarından kollara, karın bölgesine, kalçalara kadar hemen hemen her bölgesinde oluşabilir. Icon lazer; vücudun her bölgesinde ve her cilt tipinde kullanılabilir. Günümüzde pürüzsüz ve güzel görünen bir cilt görünümü için Icon lazer idealdir. Lazerin ışınları ile cildin kendini yenilemesi, kolajen üretiminde artış sağlamada etkilidir. Icon Lazerle çatlaklarınızın ne kadar koyu olduğuna göre ilk seansta itibaren incelme göstermeye başlıyor.

Belimin iki yanıda çatlak izleri var ve bu durum beni biraz rahatsız ediyor.ayrıca daha fazla artmasını da istemiyorum. bu yüzdende önlem almak istiyorum.sizce çatlak tedavisinde en etkili yöntem hangisidir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Günümüzde çatlak tedavisinde en sık kullanılan yöntemlerden birisi, Franksiyonel lazer teknolojisidir. Franksiyonel lazer tedavisinde lazer ışınları uygulama yapılacak bölgede kontrollü ısı hasarı oluşturmakta ve böylece vücudun kendini yenilemesini ve onarmasını sağlamaktadır. Tedavi 2-3 hafta aralıklar ile 4-6 seans uygulanmaktadır ve olumlu etkileri 2. seanstan itibaren görmeye başlanmaktadır. Tedavide elde edilen sonuç kalıcı niteliktedir ve belirli bir süre sonra tekrar tedaviyi yaptırmaya gerek yoktur.

Merhaba, vücudumun neredeyse heryerinde çatlaklar var, çatlaklar için en etkili yöntem hangisi?çatlak tedavisinde seans sayısı nedir?teşekkürlerr.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

İlk olarak Fraksiyonel lazer tedavisinden faydalanılabilir. Fraksiyonel lazer, tedavide başarı oranının yüksek fakat yan etkisinin az olması nedeniyle, son yıllarda en çok tercih edilen cilt yenileme ve sıkılaştırma yöntemlerinden biridir. Fraksiyonel Lazer teknolojisi ile lazer ışınları hasarlı deri tabakasına gönderilmekte ve böylece kollajen üretimi uyarılarak çatlakların olduğu bölgede iyileşme sağlanmaktadır. Seans sayısı çatlakların durumuna göre değişmekle beraber, genelde 4-6 seans uygulanmaktadır. Tedavinin etkilerinin tam olarak ortaya çıkması için 6. ayı beklemek gerekmektedir. Uygulamanın kalıcılığı kişiye göre değişmekle birlikte 2-3 yıl devam etmektedir.

Göğüslerimde oluşaşn çatlaklar için en kısa zamanda tedavi olmak istiyorum fakat çatlak tedavisinde en etkili yöntem hangisidir yada ameliyatsız bir yöntem varmıdır bilmiyorum.beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göğüs bölgesinde oluşan çatlak izleri; hamilelik, hormonal değişiklikler, ergenlik, hızlı kilo alıp-verme nedenleriyle oluşabilmektedir. Cilt yenileme amacıyla kullanılan son teknoloji anti-aging lazer sistemi Icon lazer sayesinde göğüs bölgesindeki çatlakların görünümü ciddi oranda azaltılabilmektedir. Icon lazer cildin hem üst hem de alt tabakalarında etkili olmaktadır. cildin hem alt hem de üst tabakasında kontrollü ısı hasarı yaratır. Soyucu olmayan özelliği sayesinde cilt yüzeyinde hiçbir travma yaratmadan cildin alt katmanlarına enerji göndererek kontrollü bir mikro-hasar yaratır. Cilt yüzeyinde leke, cilt tonu düzensizlikleri tedavi edilirken, cildin alt tabakasında da kolajen üretimi tetiklenerek cilt gençleştirme ve yenileme sağlanır. Böylece cildin iyileşmesi sağlanmakta ayrıca lazerin yan etkisi azaltılmaktadır. İşlem sonrasında hafif bir kızarıklık olabilmekte, ancak bir kaç gün içinde kendiliğinden geçmektedir.

Mrhaba, yaz ayındayız ama çatlaklar yüzünden ne şort nede elbise giyebiliyorum. çeşitli kremler kullandım. soğuk suyla masajda yaptım ama bitürlü izler geçmedi.izlerin tedavisinde en etkili yönteminiz hangisidir??

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Vücut çatlakları yara izi gibi görünümünden dolayı ciddi bir estetik sorundur. Özellikle gebelikte kadınların yaşadığı önemli bir sorun olmakla birlikte ergenlik döneminde de hem kadınların hem de erkeklerin yaşadığı bir cilt sorunudur. Icon lazer yöntemi sayesinde derideki elastikiyet kaybı ve renklenme ciltte hiçbir hasar olmadan hafifletilmektedir. Bu yöntem, cilt çatlaklarında tek yöntem olmasa da , büyük oranda düzelme sağlayan ve yan etkisi olmayan, renklenmeyi azaltan en etkili yöntemdir.

Belimin iki yanında beyaz çatlaklar var. çatlak tedavisinde en etkili yöntem hangisidir.?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Günümüzde pek çok tedavi yöntemi olmasına karşın çatlak bulunan bölgeler için en etkili ve hızlı uygulama Icon Lazerdir. Her cilt tipine ve yaşa uygulanabilen bu tedavi ciltte çatlak olan yerlerde mikroskobik yaralar oluşturarak dermis tabakasını kontrollü zedeler ve cildin kendini yenileyebilmesine olanak sağlar. Dokularda kolajen miktarının artmasıyla da cilt iyileşmeye başlar. Kişinin cilt yapısına ve izlerin ne zaman meydana geldiğine göre de işlem 2-6 seans sürmektedir.

Yaz yaklaştı Ankarada bir doktordan selülitler için randevu almıştım yaptığı işten hiç memnun kalmadım. çok yakın bir arkadaşım sizi tavsiye etti. Bu kez konu vücudumdaki çatlaklar.Çatlak tedavisinde en etkili yöntem hangisidir.Ne olursa yaptırmaya hazırım.Bilgi için teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Icon lazer olarak cevap verebilirim. Çünkü Icon lazer, bünyesindeki patentli teknolojiler sayesinde cildin alt katmanlarına yüksek enerji iletilmesini sağlayan sistem, cilt altında ısı kanalları oluşturarak etki ediyor. Cilt yüzeyine zarar vermeden, cilt altında yaratılan bu ısı kanalları vücut tarafından bir travma olarak algılanarak cilt kendini iyileştirme yani onarma mekanizmalarını devreye alıyor. Böylece gözle görülür şekilde iyileşme sağlanıyor. Üç-dört hafta arayla 3-4 seans uygulanır. Muayene sonrasında çatlağın durumuna göre birkaç ek seans daha uygulanabilir.

Hocam daha önce masaj kremleri, çatlak önleyici kremler, peelingler, g5 masajları,kavitasyon ne varsa denemiş biri olarak memnun edici sonuçlar alamadım. Siz çatlak tedavisinde en etkili yöntem hangisidir desem ne önerirsiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Çatlak tedavisinde en etkili ve en pozitif sonuçları aldığımız sistem Icon lazer tedavisidir. Etkili sonuçlar almayı mümkün kılan Icon lazer teknolojisi, cildin onarım mekanizmalarını devreye sokarak çatlakların görünümünün hafiflemesini, renginin açılmasını cilt yüzeyinin pürüzsüzleşmesini sağlıyor. Icon lazer; yenilikçi teknolojilerle, fraksiyonel lazer sisteminin kombine edildiği, son teknoloji bir lazer sistemidir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar