Dudaklara Dolgunluk Vermeden Şeklini Değiştirmek

Dudaklara şekil vererek daha biçimli bir görüntü elde etmek için dudağı daha da kalınlaştırmak şart mı? Zaten büyük dudaklara daha fazla dolgu uygulamadan daha muntazam bir görüntü verilebilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudak dolgularıyla çok fazla dolgunlaştırmadan dudak çevresinin belirginleştirilmesi ve varsa asimetrisini düzeltmek de mümkündür. Üst dudağın orta kısmını burun ile birleştiren iki çizgiye filtrum adı verilir. Bu iki paralel kabarık çizgiye yapılacak dudak dolgusu uygulaması ile dudaklara daha estetik, feminen ve çekici görünüm sağlanabilir. Üst dudağın orta kısmındaki “V” şeklindeki kavis de (cupidis bow) dolgu maddeleri ile belirginleştirilerek, estetik dudak görünümü oluşturulabilir.

Ben dudaklarımın boyutundan memnunum sadece dudak kenarındaki çizgiler biraz aşağı doğru sarktığından rahatsızım. Dudaklara dolgunluk vermeden şeklini değiştirmek mümkün mü?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Elbette mümkün. Dudak dolgunluğunu çok fazla vermeden, dudak kenarlarındaki aşağı hareketi dolgu enjeksiyonlarıyla yukarı yönlü hale getirmek mümkün. Dudak köşelerine uygulanacak ufak bir miktar dolgu enjeksiyonuyla yukarı doğru doldurulur ve dudaklarınız eski şekline yeniden kavuşabilir. Dudak kenarında çizgileriniz varsa, dudak hattına minik bir doz botoks enjeksiyonuyla daha iyi bir görünüm elde edilebilir. Ancak unutulmamalıdır ki bu işlem son derece hassas bir işlemdir ve alanında tecrübe kazanmış bir hekim tarafından uygulanması gerekir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar