En Güvenli Dudak Dolgusu Yöntemi Hangisidir?

Dudak dolgusu yaptırmanın pozitif ve/veya negatif ne gibi yan etkileri vardır bilgi verebilir misiniz? Ayrıca en güvenli dudak dolgusu yöntemi nedir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hyalüronik asit kırışıklık giderici dolgu maddelerinin en popüler kategorisidir. Hyalüronik asit ciltte doğal olarak bulunur. Cilde nem, sıkılık ve yumuşaklık kazandırır. Dolgu maddelerinin içerisinde kullanılan bu bileşendir. Vucüdumuz zamanla daha az Hyalünorik asit ürettiği için bu dolgu maddesi ciltte doğala en yakın görünümü ve hacmi kazandırabilir. Deriyi taze ve esnek tutar. Bazı araştırmalar tekrarlanan enjeksiyonların cildi sıkılaştırıcı protein kolajen üretimini harekete geçirdiğini gösteriyor. Tipik olarak dudak dolgusu yaklaşık 6 ay ile 12 ay arasında sürecektir. Tek dezavantajı; tedavi sonrası birkaç gün morarma ve şişme yaşanması olasıdır. Bunun dışında herhangi bir dezavantajı bulunmamaktadır.

Dudak dolgusu tehlikeli ve riskli bir uygulama mıdır?Dolgular arasında en güvenli dudak dolgusu yöntemi hangisidir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hyalüronik asit bazlı dolgu malzemeleri, pürüzsüz ve doğal görünümü koruyarak hem uygulamayı yapan kişi olarak bize, hem de işlemi uygulatan hastalarıma, rahatlığı ve konforuyla memnuniyet sağlamaktadır. Dudak hacimlendirme ve şekillendirmede kullanılan en güveni dolgu malzemesi Hyalüronik asit dolgulardır.

Dudak dolgusundan sonra dudaklarda deformasyon olur mu, en güvenli dudak dolgusu yöntemi hangisidir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dolgular, genellikle etkisi geçici olan hyalüronik asitten oluşur. Bu madde hali hazırda vücudumuzda bulunan ve cilt hücrelerinin suyu tutmasını sağlayan bir enzimdir. Dudağa enjekte edilince su tutarak dudağı dolgunlaştırır. Dudak dolgusu yaptırdıktan sonra, dudağın sarkması, bozulması daha da incelmesi mümkün değildir. Başarıyla yapılmış bir işlemden sonra dolgu malzemesi zamanla erise de dudak eski doğal haline geri döner.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar