Dudak Dolgusu Nasıl Geçer?

Fazla yapılan dudak dolgusu eritilebilirmi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kılcal kan damarlarının yoğun olarak bulunduğu dudaklar yüzümüzün herhangi bir yerine uygulanan dolgu maddesinden çok daha hassas bir dolgu maddesine ihtiyaç duyar. Aksi halde dudağa yapılan dolgu kalıcı olmamakta ve farklı reaksiyonlara sebep olabilmektedir. Enjekte edilen madde hyalünorik asit bazlı bir dolgu maddesiyse dudak içine Hyaluronidaz enjeksiyonu ile bu asit bazlı dolgu maddesi eritilebilir. Herhangi bir cerrahi müdahale önermek doğru değildir, çünkü böyle bir cerrahi müdahale durumunda dudaklarda deformasyonlar oluşması söz konusu olabilir.

iyi günler Buket hnamım.2 hafta önce dudaklarıma dolgu yaptırdım.ama inanılmaz şekilde pişmanım.doktorum oturacak dedi ama şişlik okadar fazla ki hiç bir şekilde değişim olmadı ve ben böyle insan içine çıkmaktan utanıyorum.dudak dolgusu nasıl geçer geri düzelttirmek isytiorum.ltf yardım.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Geçmiş olsun. Öncelikle dudak dolgusu uygun şekilde ve dozda yapıldığında 1 hafta gibi bir sürede şeklini belli eder ve yavaş yavaş oturur. Sizi muayene etmeden kesin bir şey söyleyemiyorum. Ancak, işlemden rahatsız iseniz hyalüronik asiti parçalayan bir enzimin dudaklara enjekte edilmesiyle bu şişlikten kurtulmak mümkündür. Doktorunuzla bunu konuşabilir ve işlemi geriye aldırabilirsiniz.

Diyelim ki ben geçici dudak dolgusu yaptırdım.ama çok abartılı oldu ve beğenmedim.bunun bir çaresi varmı geriye döndürülebilirmi bu dudak dolgusu nasıl geçer yeniden eski haline gelir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudak dolgusunda kullanılan hyalüronik asit dolgu enjeksiyonu kalıcı değildir, vücut tarafından zamanla emilir. Uygulamadan hemen sonra dudakların hacmi artar, dudak konturu ve köşeleri belirginleşir. Hyalüronik asit, su tutma özelliği yüksek bir madde olduğundan, dolgu uygulaması sonrasında dudaklar daha nemli ve daha pembemsi görünür. Eğer sonuç beklentilere uygun şekilde olmazsa da çaresi vardır. Dolgu maddesini parçalayarak eriten bir enzim ile bu fazlalıklardan kurtulabilirsiniz.

Dudak dolgusu nasıl geçer? 2 ay önce yapılan ve hala şekli hala oturmayan dolgudan kurtulmak mümkün mü?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Basit ama önemli bir operasyon olan dudak estetiğinin başarılı sonuçlanması çok önemli. Hyalüronik asit doğal bir görünüm sağlamak için en çok kullanılan dudak dolgusu malzemesidir. Hyalüronik asit, vücutta hali hazırda bulunan bir asit. Zaman içerisinde bu dolgular vücut tarafından emilir. Bunu bekleyemecek kadar memnun kalınmadığı durumlarda, dudak içine uygulanabilecek ve dolgu malzemesini eritebilen enjeksiyonlarla dudağın eski haline gelmesi mümkün olabilmektedir.

Dudak dolgusu yaptırdık ve memnun kalmadık diyelim bu dolgu nasıl geçer?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudak dolgusu işlemini gerçekleştirmeden önce beklentileri doğru anlamak ve değerlendirmek çok önemli. Bu konuya özen gösterilmesine rağmen herhangi bir sebeple hastayı memnun etmeyen dolgu uygulamalarını düzeltmek mümkün. Ayrıca kullanılan maddeye göre dudak dolgusunu eritmek de mümkündür.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar