Dudak Dolgusu Yaptırmak Tehlikeli Mi?

Dudak dolgusu yaptırmanın tehlikesi var mıdır ne kadar süre kalıcı olur bilgi verebilir misniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudak dolguları dudağınızın yapısı, yaş, dudağın elastikiyeti incelenerek beklentiler doğrultusunda en uygun miktarda enjekte edilecek dolgu maddesiyle uygulanır. Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri oldukça güvenli olan uygulamalardandır. Hyalüronik asit hücreler arasındaki boşluklarda bulunan bağ dokusu elemanı olan kollajenin yapı taşıdır. Bu yüzden Hyalüronik asitten oluşan yüz dolgu maddelerine bağışıklık sistemimiz nadiren reaksiyon verir. Doğru şekilde üretilmiş ve FDA onaylı dolgu maddeleri bu anlamda allerjik reaksiyonlara çok nadiren sebep olurlar. Herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Sadece operasyon sonrası şişlik ve ödem oluşması normaldir. Kalıcılık süresi belirtilen genetik özelliklerin yanı sıra 4 ila 6 ay arasında değişiklik gösterir.

annem dudaklarının kenarlarını biraz yukarı dogru olması için dudak dolgusu yaptırmak istiyor.ben de endişeliyim annem 52 yasında çünkü.dudak dolgusu yaptırmak tehlikeli mi annem için sorun olurmu yaşından dolayı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hyalüronik asit ile gerçekleştirilen dudak dolgusu vücutta doğal olarak da bulunduğundan herhangi bir zararı olmayan bir işlemdir. Günümüzde en sık kullanılan dudak dolgusu maddesi hyalüronik asittir. Dudak çevresi uyuşturulduktan sonra çok ince iğnelerle dudak ve çevresine enjeksiyon yöntemiyle uygulanır. İşlemden hemen sonra anneniz günlük yaşantısına devam edebilir. İstirahat süresi gerektirmez. Yan etkileri şişlik veya kızarıklık şeklinde gözlenebilir ve bu etkiler de hafif ve kısa sürelidir. Kişiyi işinden veya planlarından alıkoymayacak seviyededir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar