Dudak Dolgusu Ağrılı Bir İşlem Mi?

Dudak dolgusu operasyonu sırasında çok acı ve ağrı olur mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudak dolgusu süreci oldukça acısız olabilmektedir. İşlem yapılmadan önce dudaklar uyuşturulur. İki temel uyuşturma yöntemi vardır. Pek çok insan kremleri tercih etmektedir. Bunlar direkt olarak dudaklara uygulanır ve 30 dakika kadar bir uyuşma sağlar. Bu oldukça etkili bir yöntemdir. Ağrıyı %80- %90 oranında ortadan kaldırmaktadır. Fakat bazı kişiler hiç bir şey hissetmeyecekleri şekilde tamamen ağrısız operasyon talep etmektedirler. Bu tercihlerine saygı duymakla birlikte bunun için ince bir enjektör yardımıyla hissizleştirme işlemi de gerçekleştirilebilir. Ortalama 4 saat boyunca hasta dudaklarını rahatlıkla hareket ettiremez, sıcak ve soğuk algısını hissedemez. Bu süre boyunca çok sıcak veya çok soğuk yiyecek ve içecekler yenilip içilmemesi önerilir.

Merahabalar benm sorum dudak dolgusu ile ilgili. Ankarada yaşıyorum. Dudak dolgusu yaptırmak istiyorum. İğneden de biraz korkuyorum dudak dolgusu ağrılı bir işlem midir? Dayanabilirmiyim acısına diye merak ediyorm.Tşkler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bir hekim olarak hastalarıma yaptığım uygulamalarda önemsediğim ilk ve en önemli şey hastanın güvenliğidir. Dolayısıyla her ne işlem yapılıyorsa, bunun güvenli ve konforlu şekilde yapılması en öncelikli amacımdır. Dudaklarda bulunan sinir yoğunluğu nedeniyle, bu bölge yüzün diğer bölgelerine göre daha hassastır. Bu nedenle enjeksiyonu gerçekleştirmeden önce anestezik bir kremle bölgeyi hissisleştirip bir süre bekledikten sonra dolgu işlemini gerçekleştiriyorum. Bu sayede hastalarımın hissettiği acı hissi minimum oluyor ve işlem daha konforlu gerçekleşebiliyor.

Hocam merahaba,benim ağrı eşiğim çok düşük. İğne vurulurken bile çok zorlanıyorum bebek iğnesi ile vuruluyorum. Dudağıma dolgu yaptırmayı ne zamandır da düşünüyorum ama tek korkum ağrıtması.dudak dolgusu ağrılı bir işlem midir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudak dolgusu işlemi çok ince uçlu iğnelerle gerçekleştirilse de bölgenin hassasiyetinden dolayı ağrılı olabilmektedir. Bu nedenle işlemden önce ağrıyı hafifletici bir anestezik krem uygulandıktan sonra enjeksiyon yapmayı tercih ederiz. Böylece hissedilen acıyı azaltmak mümkün olabilmekte. İşlem yalnızca doktorlar tarafından ve sağlık kuruluşlarında yapılmalıdır. Doğru şekilde uygulandığında vücuda herhangi bir zararı olmaz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar