Meme Büyütme Ameliyatından Sonra Dudak Dolgusu Yaptırmak?

iyigünler sevgili doktor hanım. Ben bahar aylarında meme büyütme ameliyatı olacağım. randevu almadan önce acaba dudak dolgusunu da aradan çıkarsam mı diye düşündüm. Hemen peşine doktora dudak dolgusu da yaptırayım diyorum. Meme büyütme ameliyatından hemen sonra dudak dolgusu yaptırmakta herhangi bir sakınca olur mu?Eğer peş peşe yapılmamalılarsa 6-7 ay erteleyeceğim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Meme büyütme operasyonunun ardından dudak dolgusu yaptırmak herhangi bir risk unsuru taşımayacağını düşünüyorum. Hatta her iki operasyonu peşpeşe uygulamak iyileşme süresinden kazanç sağlamak açısından kişinin avantajına olabilir. Her iki işlemi de alanında uzman hekim tarafından yapılırsa herhangi bir problem yaşamayacağınızı düşünüyorum. Sadece iyileşme sürelerinizi dikkatle izleyerek yeterince istirahat ettiğinizden emin olun. Her ameliyatın genel veya kendine özel riskleri vardır. Meme bölgesinde ödem ve ağrı ameliyat sonrası görülen yakınmalar olabilir.

Hocam iyi günler. 1,5 hafta önce meme büyütme ameliyatı oldum. Herhangi bir sorun yok şimdilik ve kontrollerime de gidiyorm doktorumla da görüşüyorm.Benim doktorum dudak dolgusu yapmıyor. Bu yüzden sormadım ama Ben cok istiyorum yaptırmak. ama meme büyütme ameliyatından sonra dudak dolgusu yaptırmak bir probleme neden olurmu?Cvp verirseniz çok sevinirim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Öncelikle geçmiş olsun. Meme ameliyatından sonra dudak dolgusu yaptırmanın bir sakıncası olmaz. İkisi birbirinden farklı prosedürlerdir. Birbirini etkilemez. Dudak uygulamalarında genellikle 0,5 ile 2 ml arası yapılır. Dudağın uzunluğu, inceliği ve her ikisine de yapılıp yapılmamasına göre gerekli miktar değişir. Meme ameliyatından sonra bu işlemin yapılması bir problem yaratmaz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar