Dudakların Yamukluğu İçin Dolgu Yapılabilir Mi?

Alt ve üst dudak arasındaki şekil bozukluğu için dolgu yaptırılabilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudak çizgilerinde veya duruşundaki uygunsuzlukları gidermek için dudak dolgusu en uygun tedavi yöntemlerden birisidir. Özellikle dudağın hareket halinde olduğu durumlarda örneğin tebessüm ederken, gülerken veya konuşurken meydana gelen asimetrik duruşlar için başarılı sonuçlar almak dudak dolgusu uygulamalarıyla artık daha kolay olmaktadır. Yüzünüze en uygun simetriyi sağlayacak dudak şekliniz detaylı bir muayenenin ardından belirlenerek, yapılacak uygulamayla çözüme kavuşturulabilir.

Dudaklardaki asimetriyi dudak dolgusuyla gidermek mümkün mü?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudak dolguları yalnızca dudaklara volum vermek için kullanılmıyor. Dudaklardaki şekil bozukluklarını gidermek için de hyalüronik asit bazlı dolgulardan faydalanabilmekteyiz. Hyaluronik asit, cilde nemlilik verirken kollajen artışı da sağlamaktadır. Yapılan testlerde güvenli oldukları kanıtlanmıştır.

Dudak dolgusundan sonra yamuk olan dudaklara tekrar dolgu yapılabilir mi? Dudakların bu yamukluğu için yeniden dolgu çözüm olur mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudaklar yüzün en çok dikkat çeken bölgesi olduğundan dudaklara yapılan işlemlerde yapılan en ufak bir hata mutsuzluk sebebi olacaktır. Bu yüzden bu soruya kesin cevap vermeden önce dolgudan sonra dudakların şeklini görmek, kişinin beklentilerini tam olarak anlamak ve buna göre hareket etmek gerekmektedir. Bazı hatalar kolayca düzeltilebilirken bazılarında dolgunun erimesini beklemek gerekebilmekte.

Üst dudaklardaki yamukluk dolgu ile giderilebilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudak dolgusuyla, üst dudak çevresindeki hattın düzeltilmesi, ağız kenarlarının bir miktar kaldırılması mümkün olabilmekte. Simetrik olmayan dudaklarda dudak dolgusu sık kullanılan bir yöntemdir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar