Dudak Dolgusu İçin Kullanılan Maddeye Alerji Olabilir Mi?

Mrehaba hocam, benim alerjikj bir bünyem var. İlaçların çoğuna polene, toza mevsim geçişlerine hjep alerjim var. Daha önce botoks yaptırmadan önce de çekincem olmuştu ama allahtan ona bir alerji yapmadı vücut. Bu kez ilk defa dudak dolgusu yaptıracağım. Dudak dolgusu için kullanılan maddeye alerji olabilir mi? Enfeksiyon tehlikesi var mıdır?Ya da böyle bir şey tecrübe ettinizmi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Komplikasyon risklerinin olabildiğince düşük olmasını sağlamak için mutlaka çok tecrübeli bir hekime danışmalısınız. Güvenilir olmayan dolgu maddeleri ile yapılan dolgu işlemlerinde bakteri ve beraberinde enfeksiyon ihtimali bulunmaktadır. Bu yüzden deneyimli bir doktor ile çalışmanız ve olası riski en aza indirgemek için tüm önlemleri almanız gerekmektedir. Güzelleşmek için merdiven altı uygulamalardan uzak durmanız gerekir. Bunların hepsi profosyonel olarak klinik ortamda gerçekleştirilmesi gereken tedavilerdir. Kişisel özelliklere göre bazı hastalarda çok hafif kızarmalar olabilir. Bu kızarıklıklar 3 ile 5 gün içinde tamamen iyileşir. Bu konuda ilk dikkat edeceğiniz şey, güvenilir ve alanında uzman doktorlardan şaşmamak olmalıdır.

iyigünler dilerim. Doktor hanım asitmetri nedeniyle dudak dolgusu yaptırmak istiyorum. Yalnız benim endişem dudak dolgusu için kullanılan maddeye alerji olabilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudak dolgusunda kullandığımız bir madde olan Hyaluronik asidin insan vücuduna bir yan etkisi yoktur. Zaten vücutta var olan ve FDA tarafından da onaylanmış bir ürün ve işlemdir. Dudak dolgusundan sonra oluşabilecek yan etkiler alerjik reaksiyon kabul edilmeyecek tiptedir; bazen iğnenin girdiği yerde hafif kızarıklık ve daha da nadir olmak üzere morluk meydana gelebilir. Bu lezyonlar 2-3 günde iz bırakmadan iyileşir.

Doktorunuza Sorun




  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar