Dudak Dolgusu Dudakların Yapısını Ve Orjinal Şeklini Bozar Mı?

Dudak dolgusu dudağın yapısını ve şeklini bozar mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Enjekte edilebilir dolgu maddelerinin en bilineni Hyalüronik asittir. Bu, biyolojik olarak parçalanabilen doğal bir maddedir. Derimizde de doğal olarak bulunmaktadır. Birçok yaşlanma karşıtı kremlerde de kullanılmaktadır. Hyalüronik asit cilde elastikiyet kazandırır, dayanıklıdır ve alerjik reaksiyonlara sebep olmaz. Dudağa enjekte edilen maddeler 6 ila 18 ay içerisinde vücut tarafından emilir. Bu nedenle sonuç geçici olur. Bu dolgu maddesinin enjeksiyonu problemsiz olarak tekrarlanabilir olup dudağın yapısını ve orjinal şeklini bozmamaktadır.

Merhaba geçen yıl dudak dolgusu yaptırmıştım.ama sanırım çok fazla dolgu yapılmadıgı için pek bir değişiklik olmadı. bu yıl yeniden yaptıracagım ama biraz fazla uygulatmak istiyorum.fazla uygulanırsa dudak dolgusu dudakların yapısını ve orjinal şeklini bozar mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudak dolgusu işinin ehli bir hekim tarafından yapılırsa dudakların orjinal görünümünü ve doğallığını bozmaz. Elbette dolgun da olabilir. Asıl olan doğallığı kaybetmemektir. Dudak dolgusu her hastaya standart bir şekilde yapılmaz. Bazen dudağın renkli kısmına bazen de sadece dudak konturuna çerçeve halinde yapılır. Sizin beklentileriniz değerlendirilerek orjinalliği bozmayacak ve estetik bir görünüm kazandıracak şekilde yüzünüze uygun bir uygulama yapılmalıdır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar