Dudaktaki V Şeklini Oluşturmak

Dudakları çok fazla dolgunlaştırmadan üst dudağa V şekli vermek mümkün mü?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Üst dudağın orta kısmını burun ile birleştiren iki çizgiye filtrum adı verilir. Bu iki paralel kabarık çizgiye yapılacak dudak dolgusu uygulaması ile dudaklara daha estetik, feminen ve çekici görünüm sağlanabilir. Üst dudağın orta kısmındaki “V” şeklindeki kavis de (cupidis bow) dolgu maddeleri ile belirginleştirilerek, estetik dudak görünümü oluşturulabilir.

Dudağıma dolgu yaptıracağım Buket hanım Ankara’da yaşıyorum. Benim istediğim hollywood dudağı yani V şeklinde güzel ve doğal duran türden. Dudaktaki V şeklini oluşturmak doğallığını kaybetmeden mümkün mü?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Zaman içerisinde, kolajen ve elastin liflerinin üretiminin azalması ve kalitelerinin düşmesi dudaklarda incelmeye, hacim kaybına neden olur. Bu süreç dudakların kuruması, nemini kaybetmesi ile birlikte devam eder. Yine benzer şekilde, dudaklara renk veren pigmentler de azalır, dudak eski kırmızılığını kaybeder. Dudağa şekil verirken hassas davranmakta fayda var. Büyük dudaklar yüze uyum sağlayamayabilr. Dudaklara V şeklini vermek, işin ehli kişilerce, uygun miktarda dolgu maddesiyle mümkün. Burada önemli olan, dudak dolgusunda doğallığı kaybetmemektir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar