Dudak Kaldırma İle Dudak Dolgusu Arasındaki Fark Tam Olarak Nedir?

Dudak kaldırma ile dudak dolgusu arasındaki fark tam olarak nedir? Hangisi daha kalıcıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudak enjeksiyonları ve dudak dolgusu benzer uygulamalar olup, cerrahi bir yöntem olan dudak implantlarından ve dudak kaldırma operasyonundan ayrılır.
Dudağın hangi bölgelerine uygulama yapılacağı, ihtiyaç olan malzemelere ve bu malzemelere ne kadar ihtiyaç olabileceğine göre kalıcılığı farklılık gösterebilmektedir. Dudak bölgesi dolgu yıkımını hızlandıracak büyük mekanik harekete sahip bir bölgedir. Bu sebeple etki süresi yaklaşık olarak 6 ay ila 1 yıl arasında değişmektedir.

Hocam bugün iş yerinde duydum dudak kaldırma diye bir şey varmış.,ben bunu dudak dolgusu sanıyordum ama dieğilmiş. Anlattklarına göre üst dudakta yapılaıyormuş sadece. Dudak kaldırma ile dudak dolgusu arasındaki fark tam olarak nedir söylermisiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Genetik olarak, dudakları ince olan veya ilerleyen yaş ile birlikte incelen ve bu incelikten rahatsız olan kişilere, dudaklarını dolgunlaştırmak, kalınlaştırmak amacıyla uygulanan yönteme ve bu işlemde kullanılan malzemelere dudak dolgusu denir. Bu işlem hyalüronik asit ile gerçekleştirilir. Hyalüronik asit, dolgunluk vermesinin yanında dudağa nem de kazandırır. Kalıcılığı 6-12 ay arasında değişir. Dudak kaldırma diğer bilinen adıyla lip lift işlemi ise; üst dudağın uzunluğundan memnun olmayan hastaların dudak ile burun arasındaki mesafeyi uzatmak için gerçekleştirilen bir işlemdir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar