Dudak Asimetrisini Düzeltme

Dudakları fazla dolgunlaştırmadan sadece çizgilerin asimetriğini düzelttirmek mümkün mü?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudak dolgusunda kullandığımız hyalüronik asit dolgusuyla, doğal görünümlü hacim artışı ihtiyacı da asimetrik dudakları düzeltmek de mümkün. Hyalüronik asit dolgu maddesi, ince bir iğne kullanılarak cilt altına enjekte edilen akışkan bir jeldir. Hyalüronik asit dolgu maddeleri ince dudaklara dolgunluk kazandırdığı gibi kişinin dudaklarının hacmini, yapısını, şeklini ve dudak çevresinin belirginleşmesini de sağlar.

İyi günler ben 31 yaşındayım. Küçükken oyun oynarken kardeşim bir oyuncağı yüzüme vurunca dudağımın kenarına dikiş atılmak zrunda kalınıyor. Bu yüzden dudaklarım biraz asimetriktir. Dudak asimetrisini düzeltme için neler yapılabilir.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudaklarınıza yapılacak dolgu enjeksiyonu ile asimetri problemini hafifletmek mümkün. Ancak bu işlemden ne kadar fayda sağlayabileceğinizi gerçekleşecek muayene sonrasında kesin bir şekilde söyleyebiliriz. Kalıcı dolgu yapılmasını kendi adıma doğru bulmuyorum ve yapmıyorum. Kalıcı dolguların estetik olmayan görüntüler ve pek çok komplikasyon yaratma riski yüksek olduğundan bunları kullanmayı tercih etmiyorum. Hyalüronik asit bazlı geçici dolgu maddelerinin etkisi 6-8 ay kadardır, ancak son derece güvenlidirler. Dudağınızdaki bu asimetrik görüntüyü düzeltmemize yardımcı olabilir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar