Kalıcı Bir Dudak Dolgusu Yöntemi Var Mı?

Çevremdekilere kalıcı dudak dolgusu yaptıracağımı söylediğimde çok karşı çıktılar. Açıkçası ben anlamadım. Geçici yaptırmak yerine kalıcı daha hesaplı daha garanti gbi geliyor. Bana önereceğiniz kalıcı bir dudak dolgusu yöntemi var mıdır? Ankarada yaşıyorum.Siz bu işlemi yapıyormusunuz? gelecek bilgiye göre randevu alacağım.Teşekkürler bilgi için şimdiden.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudaklarda veya yüzde kalıcı olabilecek silicon vb. ürünler kullanılması genel olarak tercih edilmez. Çünkü yüz hattı zaman içerisinde değişecektir ve belki zevkleriniz de değişime uğrayacaktır. Bu sebeple cildinize veya dudaklarınıza uygulanan kalıcı malzemelerden bir süre sonra kurtulmak isteyebilirsiniz. Dudak dolgusu kalıcı bir uygulama değildir. Etkileri 6 ay ila 2 yıl arasında devam etmektedir. Kendi adıma konuşmam gerekirse, kalıcı dudak dolguları ve silikon maddeleri uygulamayı uygun bulmuyor ve hastalarıma da önermiyorum. Sizin de beklentilerinizin değişebileceğini göz önünde bulundururarak ona göre karar almanızda fayda görüyorum.

Son 3 yıldır abartmadan ufak dozlarda dudak dolgusu yaptırıyorum. Bir hayli maliyetli olmaya basladı.doktorumdan kalıcı birşey yaptırmasını istedim ama pek önermedi.Kalıcı bir dudak dolgusu yöntemi varmı bunun zarar olurmu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hiç doğal görünmeyen ve uzun vadede problemlere sebep olabilecek dudak dolgusu enjeksiyonlarından kaçınmalısınız. Kalıcı bir dolgu maddesi veya silikon ile dudaklarınızı şekillendirdiğinizde en iyi ihtimalle sonuç güzel bile olsa, ileride dudağınızın şeklinden memnun kalmama ihtimali doğduğu zaman, süreci geriye almak oldukça zahmetli ve sorunlu olabilir. Bu anlamda doktorunuzla aynı fikirdeyim. Kalıcı dolgu maddeleri yerine vücutta da doğal olarak bulunan Hyalüronik asit bazlı dolgu maddesini kullanmanız yararınıza olacaktır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar