Dudak Dolgusu Ne Zaman Oturur?

Dudak dolgusundan sonra dudakların istenilen şekli alması için ne kadar zaman gerekiyor?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudak dolgusu işleminden sonra dudaklarda geçici süreliğine şişlik ve ödem oluşması normaldir. İşlemin yapılmasının ardından sonraki gün dudaktaki şişlikler hafiflemeye başlar. 1 hafta sonunda da dolgu maddesi dudaklarda daha eşit şekilde dağılmış bir görünüme kavuşur. 1 ay sonunda arzu edilen görüntü tam olarak oturmuş olmaktadır.

Dudak dolgusu sonrası morluk olur mu ve buna ne zaman geçer, dudak ne zaman oturur?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Tabi ki tüm estetik işlemlerde olduğu gibi dudak dolgusu sonrası oluşabilecek yan etkiler de mevcut. Ancak bunlar, yalnızca birkaç gün boyunca devam edecek. Uygulamadan kısa süre sonra siz de oluşan farkı hemen hissedecek ve gözle görebileceksiniz. İyileşme süreci tamamlandığındaysa dudaklarınız doğal bir görünüme kavuşacaktır.

Dudak dolgusunun etkisi ne kadardır? Ne zaman oturur ve tekrar ne zaman yaptırmak gerekir?Bir de merak ediyorum yan etkileri uzun sürer mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudak dolgusu yaklaşık 15-20 dakikalık bir uygulama. İşlem öncesinde acı hissini minimize etmek için anestezik madde ile lokal anestezi yapıyoruz. Bu nedenle işlem sırasında pek acı hissetmezsiniz. Ancak işlem sonrasında hafif şişlik, iğne giriş yerlerinde morluk meydana gelebilir. Bu beklediğimiz bir durum olup, 2 -3 gün içerisinde tamamen kaybolur. Dolgu kalıcılığına gelince hyalüronik asit dolguları 6 ila 12 ay süreyle kalıcıdır. Bu süre yaşam tarzınıza, sigara kullanımına, mimik yoğunluğunuza göre değişkenlik gösterebilmekte.

Dudak dolgusu ne zaman oturur, uzun süre yan etkileri geçmez diyorlar doğru mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudak dolgusu uygulamasının tehlikeli ve riskli bir uygulama olduğunu söylemek çok gerçekçi olmaz. Dudakların tam şeklini alması yaklaşık bir ay sürebilmekte ve işlem için kullandığımız hyalüronik asit 6-12 ay süreyle kalıcılığını korumaktadır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar