Dudak Dolgusu Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dudak dolgusu yapmadan önce nelere dikkat etmeliyim, neleri dikkate almalıyım?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudak dolgusu yaptırmadan önce, uygulanacak işlemde dolgu maddesi olarak hangi ürünün kullanılacağı öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken unsurlardandır. Örneğin hiyalüronik asit içerikli dolgu maddeleri çok sayıda su molekülüne sahip olduğundan dudaklara hacimle birlikte hidrasyon da kazandırır. Bu durum daha çok tercih edilen uygulamalardan olmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte dudak dolgusunu uygulayacak uzmanın yöntemi de sizin için önemli olmalıdır. Bazı hastalar üst dudağının daha dolgun olmasını isteseler de dolgu maddesini üst dudağa çok fazla enjekte etmemek, simetri ve doğal orantıların korunması açısından önemlidir.

Dudak dolgusu yaptırmak istiyoeum ama bir doktor belirlemedim henüz acaba neye göre karar vermeliyim dudak dolgusu yaptırırken nelere dikkat etmeliyim?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudak dolgusu yaptırmadan önce doğru doktoru seçmeniz çok önemli. Doğal ve yüzünüze uygun dudağa sahip olmak için bu ilk adım olmalıdır. Alanında tecrübeli bir doktor tercih etmek. İkinci olarak beklentilerinizi doktorunuz ile konuşmalısınız. Örneğin, fazla miktarda dolgu uygulanması halinde nasıl düzeltebileceğini sorabilirsiniz. Dudaklarınıza fazla dolgu uygulanmışsa hyaluronik asit ihtiva eden dolguyu parçalayan ve eriten bir enzim olan hyaluronidaz enjekte edilerek bu fazlalıktan kurtulabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar