Dudak Dolgusu Eritilir Mi ?

Dudaklarıma dolgu yaptırmak istiyorum ancak istediğim gibi olmaz memnun kalmazsam eritilmesi mümkün mü , yine eski haline gelir mi ?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dolgunun kalıcı mı yoksa geçici mi olduğuna göre değişir. Hyaluronik asit kullanarak yapılan dudak dolgusu kalıcı bir işlem değildir. Dudağa enjekte edilen bu dolgu maddeleri zaman içerisinde tamamen erir ve dudaklar eski halini alır.Geçici dudak dolgusu eriyince dudaklar eski görünümlerine döner. Kalıcı dudak dolgusunda ise erimeyen maddeler kullanıldığı için yok edilmesi mümkün değildir.

Merhaba hocam, Dudak dolgusundan memnun kalmadım diyelim sonrasında bu dudak dolgusu eritilir mi?Bir tehlikesi var mı canım yanar mı alerji olurmuyum ?Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Eğer dudaklarınıza çok fazla dolgu yapılmışsa ve bu görüntüyü beğenmediyseniz, aylarca böyle yaşamak zorunda değilsiniz. Hyaluronidaz enjekte edilerek dudaklardaki hyalüronik asidi eritmek mümkün. Ayrıca hiçbir şey yaptırmasanız bile sonuçların kalıcı olmadığını unutmayın, altı ila dokuz ay içerisinde her şey eski haline dönecektir. Unutmayın dudaklar hyalüronik asidi diğer bölgelere kıyasla çok daha hızlı tüketir çünkü dudaklarınız yüzünüzdeki en hareketli bölgedir.

1,5 ay önce dudağıma dolgu yaptırdım ama işlemden memnum değilim.dudak dolgusu eritilirmi?teşekkürlerr.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Öncelikle bilinmesi gereken dolgunun kalıcı mı yoksa geçici mi olduğudur. Eğer kalıcı dolgu yapıldıysa, dolguda erimeyen kimyasal içerikli maddeler kullanıldığından yapılan işlemin maalesef geri dönüşü çok zor olmaktadır. Uygulamada, Hyalüronik asit bazlı dolgu kullanıldıysa zamanla bu madde eriyerek vücuttan atılır. Eğer o süreyi beklemek istemezseniz, Hyaluronidaz enjekte edilerek birkaç gün içinde dudaklardaki hyalüronik asidi eritmek mümkün olabiliyor.

Merhaba, dudağıma dolgu yaptırmak istiyorum. ancak isteğim gibi olmazsa diyede cokk korkuyorum.acaba dudak dolgusu eritilirmi?cevaplarsanız sevinrim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

İşlemde, vücudumuzda doğal olarak bulunan bir madde olan Hyalüronik asit içeren dolgular kullanıldığında, istemediğiniz takdirde dudak dolgusu eritilmektedir. Hyalüronik asit içerikli dolgular; yaşa, yapılan bölgeye, enjekte edilen dolgu miktarına göre 8-12 ay kadar etki sağlamaktadır. Cilt dokusunda da bulunan bir madde olduğundan bu sürede kendiliğinden erimektedir. Bu yüzden, dolgu tedavilerinde kalıcı dolgulardan kaçınmalısınız.

iyi çalışmalar , dudak dolgusu yaptırdığımda doktor bana 2 seçenek sunmuştu.Geçici mi yoksa kalıcı bir dolgu mu istersiniz diye. Ben de şimdilik geçici olanını tercih etmiştim. Dudaklarım çok dolgun oldu, biraz dudak dolgumu küçülttürmek istiyorum. Dudak dolgusu eritilebilir mi yoksa farklı bir yöntem mi denemeliyim?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Şanslısınız ki geçici dolgu yaptırmışsınız. Çünkü hylüronik asit ile yapılan bu dolgu çeşidi, hyaluronidaz enzimi ile yok edilerek küçültülebilir. İşlemi tecrübeli bir doktora yaptırmanızda fayda vardır.

İş arkadaşım 1 sene önce dudak dolgusu yaptırmıştı. Onda görüp çok beğendim, ben de yaptırmak istedim ama doktor farklı bir ilde çalışmaya başlamış. Başka bir doktora gittim, o da dudağımı o kadar kabarık yaptı ki neredeyse insan içine çıkamaz oldum. Dudak dolgusu eritilir mi, acilen düzelttirmek istiyorum.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Doktorunuzla irtibata geçerek uyguladığı dolgunun geçici mi yoksa kalıcı mı olduğunu öğrenin. Eğer, geçici bir dudak dolgusu yapmış ise, hyaluronidaz enzimi ile dolgu parçalanarak eritilip, istenilen görüntüye kavuşabilirsiniz.

Merhabalar, 1 ay önce dudak dolgusu yaptırdım. İşleme başlamadan önce bi dudak resmi gösterdim. Bunun gibi olsun dedim doktora. Ancak biraz abartı yaptı,bir hafta içinde biraz iner dedi ama hala ilk günkü yaptığı gibi duruyor. Dudağımdaki bu dudak dolgusu eritilir mi, istediğim gibi olur mu yeniden. ?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Eğer ki yaptırdığınız dudak dolgunuz 6-7 aylık geçici bir dolguysa tabi ki eritilmesi mümkündür. Çünkü, bu dolguda dudağa hylüronik asit maddesi enjekte edildiği için, hyaluronidaz enzimi ile eritilerek, yüzünüzle orantılı dudak şekline sahip olabilirsiniz.

Daha önce dudağım için hiçte profesyonel olmayan bir yerde dolgu yaptırmıştım ancak görünütüsü okadar kötü ki şu an dudağımın. Dudağımdaki dolgulardan kurtulmak istiyorum. Acaba dudaktaki o dolgular eritilebilir mi? Yardımcı olur musunuz ne olur

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudak dolgusunda kullanılan malzemelerin içeriği çok önemlidir. Günümüzde çok sayıda dudak dolgu malzemesi kullanılmaktadır. Öncelikle dudağınıza uygulanan dolgu malzemesinin içeriğinin ne olduğunu öğrenmenizi tavsiye ederim. Çoğunlukla dolgu malzemesi olarak Hyalüronik asit tercih edilir. Eğer bu madde kullanılmışsa 8-12 ay gibi bir sürede vücudunuz tarafından emilip kaybolabilmektedir. Silikon vb malzemeler kullanılmışsa çıkartılması gerekir.

Merhabalar hocam, dudaklarıma hyalüronik asit bazlı dolgu yaptırdım ama çok abartı oldu. Hiç beğenmedim. Dudak dolgusu nasıl eritilir yardımcı olabilir misiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri, yüzde ve dudaklarda güvenle uygulamaktayız Avantajları doğal bir görünüm vermesi ve istenmeyen durumlarda eritilebilmesi. Bu avantajlar haliyle hyalüronik asit bazlı dolguları tercih edilir kılıyor. Ancak; işinin ehli olmayan ellerde bu uygulama hiç de doğal görünmeyen, hastayı mutsuz eden sonuçlar doğurabilir. Neyse ki elimizde bu tür uygulamaları yok etmeyi sağlayan bir madde var: Hyaluronidaz. Bu madde, başarısız veya beğenilmeyen işlemleri geri almaya yarayan bir yardımcı. Bir enzim olan hyaluronidaz, hyalüronik asit liflerini sindirerek yok eder. Bu da abartılı ya da yanlış yapılan bir uygulamayı düzeltmek için bize önemli bir imkan sağlıyor. İşlemi yapan doktorunuzdan dudaklarınıza hyaluronidaz enjeksiyonu yapmasını isteyebilirsiniz.

Merhabalar, 2 hafta önce yaptırdığım dudak dolgusu çok fazla oldu eritmek ve yeniden daha az doğal görünecek bir dolgu yaptırmak istiyorum. Acaba dudaklarımdaki dolguyu eritebilir miyim? Bu uygulamadan ne kadar sonra yeniden dolgu yaptırabilirim?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Mevcut dolgunuzu tamamen eritmek yerine bir kısmını eritebilecek hyaluronidaz enjeksiyonu ile azaltma yoluna da gidilebilir. Böylece dudaklarınızdaki dolgunun fazlası kaybolacak, dudaklarınız sizin istediğiniz forma kavuşabilecektir.

Merhaba Buket hocam ben Konyada oturuyorum. Gözaltına ve dudaklarıma dolgu yaptırdım ama topaklandı. Ne ypacağımı bilmiyorum. Yapan kişi doktor demek istemiyorum, nasıl düzeltilebileceğini bilmediğini söyledi. Krem ya da bir iğne var mı bu problemi gidermek için…Eritilemezmi bu dolgular?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Geçmiş olsun. Yapılan işlemin; ya uygun olmayan kalite standartlarında kullanılan dolgu malzemeleri sebebiyle, ya da hekim olmayan bir kişi tarafından gerçekleştirildiği için bu şekilde sonuçlanmış olabileceğini düşünüyorum. Dolgu işlemleri memnun kalınmadığı durumlarda, eğer hyalüronik asit ile gerçekleştirilmişse eritilebilmekte. En kısa zamanda bu konuda çalışan bir doktordan randevu almanız yararınıza olacaktır.

Buket hanım merhaba sizi severek takip ediyorum. Bir sorum var,cevaplarsanız çok sevinirim.Dudak dolgusu yaptırmak istiyorum ama internette gördüğüm yorumlardan sonra pek de cesaret edemedim… düzeltmek istediğim şey üst dudağım. iki yanı birbirinden farklı asimetrik siz bunu düzeltebilirmsiniz?İşlemi yaptıktan sonra beğenmezsem dolgu eritilebilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bu tür hassas işlemleri deneyimli uzmanlara yaptırmanız oldukça önemli. Yoksa internette okuduğunuz yorumlarla siz de karşılaşabilirsiniz. Dudak dolgusu işlemi hiyalüronik asit dolgu maddesi ile gerçekleştirilirse herhangi bir sebepten memnun kalmadığınız durumda hyaluronidaz enzimi ile eritilebilir. Kliniğimizde gerçekleştirdiğimiz dolgu enjeksiyonlarından aldığımız geri dönüşler oldukça pozitif. Siz de eğer bu işlemi yaptırmak istiyorsanız, mutlaka bir doktora başvurduğunuz zaman, enjekte edilen maddenin hyaluronidaz ile eritilip eritilemeyeceğini öğrenmenizde fayda olacaktır.

3 hafta kadar önce burun ameliyatı ve ardından dudak dolgusu yaptırdım. Ancak biraz yamukluk olduğunu düşünüyorum. Sanki sağ ile sol taraf arasında fark var. Dudaklarımı büzünce veya gerince daha çok belli oluyor. Bin pişmanım yaptırdığıma. Bu dolgunun eritilmesi mümkün mü?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Geçmiş olsun. Bu durumda uygulayabileceğimiz iki seçeneğimiz var. Diğer dudağa bir parça daha dolgu maddesi enjekte ederek simetri sağlamak. İkincisi ise hyaluronidaz enjekte ederek dolgu maddesini dudaklardan tamamen eritmek. Dudaklarına uygulanan hyalüronik asit lifleri ancak hyaluronidaz enzimi ile parçalanarak yok edilebilmektedir. Böylece doğal görünmeyen veya asimetrik yapılan dudak dolgusu uygulamalarını düzeltme şansı yakalayabiliyoruz. Hyaluronidaz enjeksiyonunun etkisini bir-iki gün içinde görebilmektesiniz.

buket hocam merhabalar. Benim dudaklar ne çok ince ne çok kalın ama ben hep dolgun dudaklara özendiğimden dudak dolgusu yaptırmaya karar verdim. Sadece endişem, beğenmezsem istediğimde eritebilir miyim bu dudak dolgusunu? bir de acısız olduğunu yazmışsınız umarım pahalı bir işlem değildir.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Öncelikle, yapılan dolgudan memnun kalamayabilirsiniz bu çok normal. Dudak dolgusundan sonra bazı hastalarda bölgede ciddi şişlik ve morluklar görülebilir. Eritme işlemi kararını, dudaklardaki şişlik ve morlukların iyileşmesinden sonra almak sizin için en doğrusu olacaktır. Tedavinin nihai sonucunu görmek için işlemden sonra; bir hafta belki on gün beklemek gerekir. Bu süre sonunda eğer hala sonuçtan memnun olmazsanız, o zaman eritme işlemini düşünmeye başlayabilirsiniz. Eritme işleminin ücreti konusunda buradan bilgi veremiyoruz.

Buket hocam merhaba yaptırdığım dudak dolgusundan sonra dudaklarımda çok belirgin bir asimetri oluştu. Ben bunu geri almak istiyorm.Dudak dolgusu eritilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudak dolgusundan sonra oluşan girintili çıkıntılı görüntüyü, yer yer kabarıklık yapan şekil bozukluklarını, asimetrileri yani dudaklarda probleme yol açmış hasarları düzeltmek mümkündür. İster yeni bir operasyonla bu uygulamanın kusurları düzeltilebilir istenirse mevcutta uygulanmış dudak dolgusu eritilerek bir süre sonra tekrar daha doğal ve simetrik bir uygulama gerçekleştirebiliriz.

Dudak dolgusu yaptırmak istiyorum ama kafamda bir çok soru var. Ben bu sorulara cevap bulamıyorum dudak dolgusu ne kadar süre kalıcı olur dudak dolgusu yaptırdığım zaman dudaklarım doğalmı gözükecek yoksa dolgu olduğu çokmu belli olur. dudak dolgusu acı veren zor bir operasyonmu memnun kalmazsam çıkartma şansım varmı veya bir süre 6,7 ay kullandıktan sonra eritilmesi için ayrı bir operasyon gerekirmi.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudak dolgusunun kalıcılığı seçilen dolguya bağlı olarak değişmek ile beraber 6 ay – 1 yıl arasında kalır. Daha uzun süre kalabilen dolgular da mevcuttur. Ancak kişiyi rahatsız etmemesi açısından genelde dudakta tercih etmeyiz. Dudakların doğal veya yapmacık görünmesi tamamıyla sizin isteğinize vede uygulamayı yapan hekimin deneyimine bağlıdır. Siz doğal bir görünüm istiyorsanız , uygulama yapacak hekim de bu konuda yeterince deneyime sahip ise doğal bir görünüme sahip olursunuz. Dudak dolgusu acısız bir işlemdir. Eğer ki dudak dolgusu için nitelikli bir dolgu seçilmiş ise memnun olmadığınız taktirde o dolguyu eritmek son derece basit bir işlemdir. Ben dudak için hyaluronik asit içeren dolguları tercih ediyorum. Hyaluronik asit ise hyaluronidaz enzimi ile eritilebiliyor. Yeter ki nitelikli bir dolgu olsun ve hekiminiz deneyimli olsun. Yani dolguyu çıkarmak için operasyon yapılmaz. Dolgu yapılan yere hyaluronidaz enjekte edilir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar