Revlite Lazer

Revlite Sl Dövme Silme

Dövme silme için ileri lazer sistemi Revlite, cilde kalıcı zarar vermeden dövmelerin silinmesini sağlar. Birçok cilt tipi için hızlı ve rahat tedavi olanağı sunar.

Bir zamanlar dövme çıkarma işlemi, başarı olasılığı düşük, yara ve ağrısı fazla olan bir uygulama idi. Dövmeler sonsuza dek kalacakmış gibi yapılır, ama insanlar çoğunlukla geriye dönüş ister. RevLite Lazer, FotoAkustik teknolojisini kullanan Q-switched Nd:YAG’dır ki bu lazer, cilde güvenle nüfuz eder ve spesifik dalga boylarıyla her bir boya rengini hedef alır. Dört-sekiz uygulama sonrasında dövme silinir. Revlite Sl’in kullandığı özel dalga boyları cilt yüzeyine zarar vermeden cilt altındaki dövme pigmentince emilir. Lazer enerjisi dövme pigmentini küçük parçacıklara ayırır. Daha sonra vücudun doğal filtresi sistemiyle bu parçalar vücuttan atılır.

Revlite Sl’in dövme silme işlemi için kullanılıyor. Nasıl yapılıyor?
Dövmeleri yok etmek amacıyla kullanılan lazer ışınları özel dalga boyları cilt yüzeyine zarar vermeden geçerek, cilt içindeki dövme pigmenti tarafından emilir. Deri içinde büyük parçalar halinde bulunan pigment, açığa çıkan enerji ile çevre dokuya zarar vermeden küçük parçacıklara ayrılıyor. Vücudun bağışıklık sistemi küçük parçacıklara ayrışmış dövme boyasını daha kolay emip yok ediyor.

Siyah ve renkli dövmeler.
Çoğu lazerler, koyu mavi, siyah ve kırmızı renkteki dövmeleri hedef alan en az iki dalga boyuna sahiptirler. Ama RevLite lazer dört dalga boyuna sahiptir; mavi, siyah, kırmızı, turuncu, mor ve hatta silinmesi zor olan yeşil ve gök mavisini hedef alabilmektedir.

Dövme silme kaç seans sürer?
Dövmelerin lazerle silinmesinde seans sayısını dövmenin yaşı, kullanılan boya ve bunun miktarı, derinliği, uygulanan teknik ve kullanılan lazer belirliyor. Dövmenin büyüklüğüne göre genellikle 4-8 seans süren tedavinin seansları 8 haftalık periyotlar halinde tekrarlanmakta. Uygulama, etkili bir anestezik krem ile bölge uyuşturulduktan sonra başlar ve yaklaşık 10-30 dakika sürer.

Tedavide ne beklenir?
RevLite ileri lazer teknolojisi, maksimum başarı ve konforla dövmeleri güvenli bir şekilde çıkarır. Dövme silme tedavisi öncesi hastaya uygulanacak lokal anestezik bir krem ağrı hissini azaltır. Uygulama esnasında kullanılabilen Zimmer Cryo6 hava soğutma cihazı da hastanın ağrı duymasını azaltır. Işık enerjisi, nazikçe dövme boyası pigmentlerini titretir ve mikropartiküllere parçalar, kısa vuruşlar ince bir lastik bandın kopması gibi bir his verir ve ardından bölgede sıcaklık hissi olur. Uygulamanın ardından geçici bir beyazlık olur, zaman içinde dövme partikülleri lenf sistemi ile kaybolur ve deri doğal rengine kavuşur. Bazen uygulama alanında birkaç ay sonra kaybolan hafif renk değişiklikleri gözlenebilir. Koyu mavi, siyah ve kırmızı renkler kolay silinirler, fakat diğer renkler için işlem tekrarı gerekir.

Revlite İle dövme silme sonrası yan etki oluşur mu?
Dövme silme işleminden sonra uygulama alanında kızarıklık, şişlik ve kabuklanma gelişebilir. Bu durum birkaç gün sürer. Dövme silindikten sonra kesinlikle güneş ışınlarından uzak durulmalıdır. Güneş koruyucu krem sürülmeden dışarı çıkılmamalıdır. Uygulama sonrasında iki gün su temasından kaçınma önerilir. Sonraki seans aralıkları genellikle altı ile sekiz hafta arasında değiştiğinden, bu süre içinde en önemlisi hastanın güneş gören bir alanda ise sık bir şekilde güneş koruyucu krem kullanmasıdır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir