Revlite Lazer

Revlite SI İle Dövme Çıkarma

Zaman içerisinde dövme trendleri değişse de, seçtiğiniz dövme, teninizde yıllarca kalacak. İlk anda sevilerek yaptırılan bir dövme, bir süre sonra göze batan veya istenmeyen bir şekil alabilir.

Hayatınızda bir noktada iyi bir fikir gibi görünerek yaptırdığınız bir dövme, moda olmaktan çıkabilir veya artık size uygun gelmeyebilir. Neyse ki, teknoloji sayesinde bir zamanlar kalıcı olan şey artık silinebilmekte. RevLite SI lazer yöntemiyle tüm ebat ve renkteki dövmelerin silinebilmesi mümkün.

Revlite SI nasıl çalışır?
RevLite SI, Q Switch Nd-Yag Lazer teknolojisi, istenmeyen dövmelerden kurtulmak için cilt yüzeyinin altına ulaşabilecek lazer ışınları kullanır. Bu lazer darbeleri mürekkebi hedefler ve vücudun doğal süreçleri ile dışarı atabileceği küçük parçalara ayırır. İlk seanstan sonra dövme solmaya başlar ve sonunda kaybolur.

RevLite SI da bulunan PTP modunun, önceki lazer teknolojilerine göre daha fazla etkinlik ve hasta konforu sunduğunu gösterilmiştir. Odaklanmış lazer ışını, cildin dış tabakasından geçerek ilk olarak dövme mürekkebi tarafından emilir. Dövme mürekkebi, lazerin enerjisini emerek ısınır. Bu enerji emildikten sonra, parçalanmış mürekkep, lenfatik sistem tarafından taşınmadan önce küçük parçacıklara bölünür. Lazer, sadece dövme boyasını hedeflediği için, lazerle dövme çıkarıldığında ciltte yara izi veya cilt hasarı riski düşüktür.

Revlite SI ile ne tür dövmeler silinebilir?
Bir dövmenin rengi, derinliği ve kimyasal bileşimi, lazer ışığına nasıl tepki vereceğini belirler. RevLite SI lazer ile siyah, kırmızı, koyu turuncu ve koyu mavi gibi daha koyu renkli dövmeler üzerinde daha iyi sonuçlar verse de yeşil, mor, kahverengi, açık turuncu ve açık mavi gibi açık renkli dövmeler üzerinde de etkilidir. Ancak bu renk grubunda daha fazla tedavi seansları yapılmasını gerektirebilir.

Revlite SI İle dövme çıkarma kaç seans sürer?
Dövmenin lazerle silinmesi 6- 8 seans aralığını kapsayabilir. Silme işlemindeki seans sayısı dövmenin yapımında kullanılan boyanın rengi ve miktarı ile uygulanan tekniğe de bağlıdır. Ağrı eşiğiniz düşükse uygulamadan önce anestezik krem uygulanır. Silme işleminin gerçekleştirileceği dövmenin boyutuna istinaden yapılacak işlem en fazla 30 dakika gibi bir süre alır. Uygulanan bölge 7-10 gün içerisinde normale dönmesiyle birlikte, parçalanmış boya maddesinin vücuttan tamamen atılması ve yeni doku oluşumu için 8 hafta beklemek gerekir. Bu süre içinde en önemlisi, silinen dövme güneş gören bir alanda ise güneşten korunması için alanın kapalı kalması ve güneş koruyucu krem ile muhafaza edilmesi gerekir.

Yan etkileri var mıdır?
RevLite SI Lazer, istenmeyen mürekkep veya pigmenti seçerek hedefler. RevLite SI ile dövme silme işlemi sonrasında birkaç gün süreyle cilt yüzeyinde geçici şişlik, beyazlama ve kızarıklık, su toplaması meydana gelmesi olası yan etkiler arasındadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir