Cilt Gençleştirme, Modern Medikal Estetik, Revlite Lazer

RevLite Cilt Yenileme

Yeni nesil sistemle birlikte giderek kendini geliştiren lazer teknolojilerinin son örneklerinden biri de RevLite lazer. Farklı dalga boylarındaki ışık enerjisi ile ciltteki kolajen üretimini tetikleyerek, cildin parlak, taze bir görünüme kavuşuyor.

RevLite lazer hem kadınlarda hem erkeklerde cilt yenilemeyi optimum seviyeye çıkarmayı sağlar. Cilt yenilenmesinin ve gençleşmesinin arkasındaki konsept basittir; cildinizi daha genç ve sağlıklı bir duruma döndürmek…
Kırışıklıklar, akne izleri veya pigmentasyon sorunları yaşıyorsanız, RevLite lazer sizin için uygun bir tedavidir. Her şeyden önemlisi, invaziv olmayan bir tedavidir cerrahi bir müdahale gerektirmez.
Kollajen, cilde daha sıkı ve gergin görüntü veren yapıtaşlarındandır. Revlite sistemi, yeni kollajenlerin gelişimini uyararak, yaşlanma ve güneşin zararlı etkilerini azaltmak için tasarlanmıştır. Tedavi bölgesinde daha sıkı ve daha genç bir cilt yapısının oluşumuna yardımcı olur. Kollajen, cildimizin hacim kazanması açısından önemlidir. Fakat, yaş ilerledikçe kollajen üretimi azalır bu da kırışıklıkların ve ince çizgilerin oluşmasına neden olur. İşte bu yüzden, Revlite, farklı dalga boylarındaki ışık enerjisi ile ciltteki yeni kollajen oluşumu tetiklendiğinde, cildin altına hacim kazandırıldığından cildin elastikiyeti artar, hem ince çizgiler hem de kırışıklıklar azalır. Böylece cilt gençleşmiş ve yenilenmiş olur. Bu işlem tüm yüz, boyun ve dekolte bölgeleri için kullanılabilir.

RevLite, konforlu bir tedavi mi?
Uygulama küçük bir lazer başlığı yardımıyla gerçekleşir ve uygulama sırasında cildinizde bir karıncalanma hissi duyabilirsiniz. Ancak ısı çok yoğun değildir. RevLite tedavisi cilde herhangi bir hasar vermemek üzere tasarlanmıştır. Yan etkileri arasında kızarıklık ve geçici süreli şişkinlik olabilir.

RevLite cilt yenilemede ne gibi sonuçlar beklenebilir? Kaç seans uygulanır?
Çoğu hasta tedavilerini takiben sonuçları hemen gözlemler. Bunun yanı sıra yeni kollajenlerin uyarılmasının ve gelişiminin sağlanması ve arzu ettiğiniz sonuçların görünür hale gelmesinin bir kaç ay sürebileceğini akılda tutmak gerekir. Tedavi edilen bölgeler için gençleştirme ihtiyacına bağlı olarak ortalama 4-6 seans yapılması önerilir.

RevLite Lazeri diğer sistemlerden farklı kılan nedir?
RevLite, PTP modu adı verilen bir sisteme sahiptir. En basit haliyle bu sistem, görünmeyen lazer ışıkları olarak tarif edilebilir. PTP moduna sahip olması, RevLite SI sistemine yüksek güç ve kısa atış süresi avantajı sağlayarak onu diğer lazer sistemlerinden ayırır. PTP modu ile, dar bir alanda maksimum enerjili bir dağılım gerçekleştirilerek daha fazla güç uygulayabilmek mümkün olabiliyor. Nanosaniyede gerçekleştirilen atışlar sayesinde cilt pigmentleri aydınlatılır ve hem fotoakustik hem de fototermal etki ile çift etkili bir kollajen uyarımını gerçekleştirilmiş olur. Bu sayede cildin daha sağlıklı, dolgun ve genç görünmesi dolayısıyla yenilenmesi sağlanır. Klinik çalışmalar, PTP modunun cildin yeniden canlandırılması için daha fazla etkinlik sağladığı ve daha iyi hasta konforu sunduğunu göstermektedir.

RevLite Lazer ne gibi faydalar sağlar?
RevLite birçok cilt sorunlarında etkilidir. RevLite teknolojisinin etkili olduğu tedaviler;
– Yüz, boyun ve dekolte bölgesinde cildin gençleşmesi ve yenilenmesi
– İnce çizgiler ve kırışıklıkların azaltılması
– Yüzeysel skarların düzeltilmesi
– Genişlemiş gözenekleri küçültülmesi
– Pigment lekelerinin ve damarların azaltılması
– Cilt tonunun düzenlemesi

Diğer Lazer tedavilerine göre avantajları.
Daha konforludur, daha az ağrı hissedilir,
Bir çok cilt tipleri için uygundur,
Her mevsim uygulanabilir (güneşe maruz kalınması ile ilgili bir kısıtlaması yoktur),
Kısa sürede iyileşme sağlanır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir