Leke Tedavisi, Revlite Lazer

RevLite Leke Tedavisi

Cilt yüzeyindeki dengesiz renk değişimleri, cildin alt katmanlarında melanin denen renkli pigmentlerin aşırı üretiminin sonucudur. Aslında cilt, doğal olarak pigment üretmeye eğilimli ve hepimiz değişik derecelerde pigment üretiyoruz. Cilt lekelerinden kurtulmanın kolay olmadığı bir gerçek. Ama gelişen tedavi sistemleri ile daha hızlı sonuçlara ulaşmak mümkün.

Yeni nesil lazer sistemlerin de biri de, lekelerde farklı dalga boylarında ışık enerjisini kullanarak etki eden Revlite lazer. Leke tedavisinde başarılı sonuçlar almamızı sağlayan Revlite Lazer, ciltte, berrak, duru bir görünüm yaratırken lekelenmeye neden olan hücrelerin yoğunlaştığı hem yüzeysel hem de derin tabakalardaki alanlara etki ediyor. Böylece lekelerin görünümü hafiflerken eş zamanlı olarak ciltte yenilenme ve anti-aging fayda sağlanmış oluyor.

Lekeler neden oluşuyor?
Hiperpigmentasyon yani pigment artışı yaygın bir problemdir ve arkasında birçok farklı etken olabilir. Deri katmanları arasında bulunan melanositler artarak ciltteki herhangi bir bölgenin normal cilt renginden daha koyu bir renk almasına neden olur. Güneş ışınlarına ve cilde sürülen kimyasal maddelere cildin verdiği bir tepki olarak ortaya çıkabilir. Bu problem özellikle hamilelikte hormonlar yüzünden tetiklenebilir. Leke tedavisi zaman alan bir süreçtir.

RevLite Lazer hangi problemlerde etkilidir?
RevLite lazer derin katmanlardaki kahverengi lekelere etki ederken, yüz, boyun ve dekolte bölgesinde oluşan güneş hasarını onarır, genişlemiş gözeneklerin sıkılaşmasını, ince kırışıklıkların ve akne izlerinin hafiflemesini sağlar. RevLite Lazer, genç görünümlü, canlı ve parlak bir cilt isteyen herkes için uygun bir teknolojidir.

Revlite lazerin etki mekanizması nedir?
Q Switch Nd:YAG RevLite Lazer adı verilen bu teknoloji sayesinde cilde iletilen lazer enerjisi sadece sorunlu bölge üzerinde çalışarak etrafındaki dokulara zarar vermeden lekeleri tedavi eder. RevLite lazer, güneşten zarar görmüş, leke ve/veya akne problemi olan, canlılığını kaybetmiş ciltlerde etkilidir. Özellikle iş yoğunluğu yüzünden farklı tedavilere zaman ayıramayan, cilt sorunlarının hepsine birden aynı anda etki edecek bir sistem arayanlar için uygun bir seçenektir. Leke tedavisinde alınan sonuçlar hastadan hastaya değişiklik gösterse de, olumlu sonuçlar alınmasını ve lekelerin görünümünde hafifleme sağlayan bir sistemdir.

RevLite konforlu bir işlem midir?
Konforlu bir tedavi olanağı sunar. RevLite, cilt yüzeyine zarar vermeden etki etmek üzere tasarlanmış bir sistemdir. İşlem sonrasında ciltte kızarıklık ve bir miktar ödem olabilir ve bu yan etkiler birkaç saat içinde geçer.

Tedaviden ne beklenmeli?
Çoğu hasta tedavinin sonuçlarını kısa sürede gözlemler. Lekenin tipi ve uygulama yapılan bölgeye bağlı olarak değişen tedavi protokolünde en iyi sonuçlar, dört ile altı seanstan sonra elde edilir. RevLite lazerin genel prensibi, doğal kolajen üretiminin uyarılmasını sağlamak üzerine kuruludur. Kolajen üretimi tedavi tamamlandıktan sonra da sürdüğü için, buna bağlı olarak gelecek aylarda ciltteki kırışıklıklar ve akne izleri hafiflemeye, içten dışa doğru onarılmaya devam edecektir. Zaman içinde gözenekler küçülür, ciltteki renk düzensizlikleri ortadan kalkar, ince çizgi ve kırışıklıklar azalır. Ayrıca lazer enerjisi, güneş ışınlarına, yaşlanmaya bağlı lekelere ve diğer pigmentasyonlara da nüfuz ettiğinden renk düzensizlikleri hafifler. Pek çok hasta, RevLite lazer tedavisine leke problemi için başlasa da, kolajen üretiminin artmasına bağlı olarak ciltlerinde anti-aging fayda da gözlemler, ciltlerinin sıkılaştığını, genç, nemli ve sağlıklı bir görünüme kavuştuğunu fark eder.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir