Leke Tedavisi

Pürüzsüz, Bebek Gibi Bir Cilt

Işık terapisi veya radyofrekans sistemleri gibi tıbbi prosedürler lekelerin tedavisine yardımcı olabilir.

Herkese uygun tek bir leke tedavisi yoktur. Bazı hastalarda lazer tedavileri harika sonuçlar verirken, bazılarında radyofrekans tedavileriyle benzer sonuçları alabilmekteyiz. Cilde, lekenin durumuna, rengine ve bulunduğu bölgeye göre uygun tedaviyi belirlemek çok önemlidir.  

Leke tedavilerinde, beklentilerinizi gerçekçi tutmaya çalışmalısınız. Çünkü tedavilerle, cildi lekelerin oluşmadığı duruma getirmek zaman alabilir. Bu yüzden sabırlı olmanız gerekmektedir. Bazı vakalarda ise, lekelerin görünümü oldukça hafifler ancak tamamen ortadan kalkmaz. Bu durum, kişinin cilt tipiyle, beslenme şekliyle veya çevresel faktörlerlere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Scarlet S Altın İğne;

ScarLet S Altın iğne radyofrekans tedavisinde, cihaz 2 Mhz gücünde 100 ila 800 ms hızında elektromanyetik radyofrekans dalgaları üretir. Cihaz ucu, epidermisin altında 0,5 ila 3,5 mm derinlikte çalışabilen 25 altın iğne içerir. Cildin 0,5 ila 3,5 mm derinliğine kadar erişebilen mikro altın iğneler vasıtasıyla tüm uygulama alanına radyofrekans enerjisinin stabilize ve homojen bir şekilde iletilmesi mümkün olabilmektedir. Bu iğnelerle enerji, cilt yüzeyinden alt katmanlara aktarılır. İşlemle, iletilen radyofrekans enerjisi tüm cilt katmanları tarafından emilir. Böylece, cilde genç, sağlıklı ve dinamik bir görünüm kazandırarak, dermis ve epidermis katmanlarındaki pek çok sorunu aynı anda ele almak mümkün olabilmektedir. Bu tedavinin en büyük avantajı cilt altı bağ dokularının radyofrekans enerjisi ile sıkılaştırılmasıdır. Böylece daha sıkı ve genç bir cilt dokusu elde edilebilmektedir.

Lazer Sistemleri;

Cildinizin dış katmanındaki; akne izlerini, güneş lekelerini, iyileşmiş akne lezyonlarının etrafındaki kırmızılığı hafifletmek için lazer kullanabilir. Sivilce izinin çukur veya düz olmasına bağlı olarak uygun lazer türünü belirleriz. Eğer yüzdeki çukurlar çok derinse lazer tedavisinden sonra, dolgu maddelerinden yararlanabiliriz. Leke tedavilerinde bazen birden fazla lazer tedavisi uygulamak gerekebilir ve kullanılan lazere bağlı olarak iyileşme süreniz uzayabilir. Leke tedavilerinde kliniğimizde en sık kullandığımız lazer türleri; Icon lazer ve Revlite’tır.

Dolgu Uygulamaları;

Kolajen, hiyalüronik asit veya yağ gibi, özellikle ciltteki çukur görünümlü lekelerin tedavisinde izleri “doldurmak” için dolgu uygulamalarından faydalanıyoruz. Dolgular, zaman içerisinde cildiniz tarafından emildiği için, kullanılan ürünün türüne bağlı olarak genellikle 3-4 ayda bir dolgu maddesi enjeksiyonlarını tekrarlamanız gerekecektir. Tedavi sonrasında istirahat gerekmez.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir