Revlite Lazer

İstenmeyen Tüyleriniz Görünmesin

Vücudun farklı yerlerinde istenmeyen tüylenmeler görülebilir. Aslında tüyler, bulundukları yerlerden bağımsız olarak herhangi bir sağlık riski oluşturmazlar. Ancak yine de, biz bu tüylerden kurtulmak isteriz ve onları kalıcı olarak yok edebilmenin yollarını ararız. Peki bunun için ne yapmalıyız? Dr. Buket Yıldırım; istenmeyen tüyler ve tüy sarartma için kullandığı yöntemleri açıkladı.

İstenmeyen tüylerde, uzun süreli bir azalma sağlamak için, lazer epilasyon tedavisinden faydalanıyoruz. Revlite SI gibi Q-Switch Lazer sistemlerinden oldukça iyi sonuçlar almak mümkün. Lazer sistemleri, tüylerde çok uzun süreli bir azalma sağlanmanın yanı sıra, tüylerin sarartılması için de oldukça etkili sistemlerdir. Özellikle, son zamanlarda, istenmeyen tüylerin sarartılmasına olan talep çok fazla. Bunun için Revlite SI lazer sisteminden faydalanıyoruz.

Revlite SI lazer teknolojisi, kılın yapısında bulunan ve ona rengini veren melanosit hücresinde tahribata neden olarak, tüylerin siyah renginde sararma ve kıl kalınlığında incelme meydana getirmektedir.

Revlite SI, başarılı sonuçları ve klinik etkinliği sebebiyle, dünya çapında “altın standart”a sahip lazer sistemleri arasında gösteriliyor. Sistemin çalışma prensibi sayesinde, kolayca etki edilemeyen ince tüylere nihai ve kalıcı çözümler sunabiliyoruz. Revlite ile tüyleri, yeniden uzamasını tetiklemeden, sarartarak görünmez hale getiriyoruz. Üstelik her cilt tipi için de uygun. Beyaz, esmer, hatta bronz tenlere bile uygulanabilmekte.

Revlite Lazer ile tüy sarartma işlemi; göz çevresi ve kirpikler dışında vücudun her bölgesinde güvenle uygulanabiliyor. Tedaviye başlandığı zaman, uygulama 4 ila 6 haftada bir tekrarlanmalıdır. Güneş kremi kullanımı dışında özel bir bakım gerekmez. Yüz ve vücudun diğer bölgelerindeki “ayva tüyleri” olarak adlandırılan ince tüylerin görünmez hale getirilmesi için bu yöntem kullanılmaktadır.

Revlite gibi spesifik lazer teknolojileri, istenmeyen tüyleri hedef almanın yanı sıra, cildi yeniden canlandırmak, bazı cilt sorunlarını çözmek için de kullanılabilen özel lazer sistemleridir. Cilt, Q-Switch Nd Yag Lazer cihazlarından yayılan lazer ışığına maruz kalır. Bu yüksek yoğunluklu lazer ışığı cilt yüzeyindeki tüyleri hedef alır ve bu tüylerin rengini değiştirir.

Vücudun herhangi bir bölgesinde, lazer epilasyon tedavisi ile alınamayan ince tüyleriniz varsa veya tüyleri görünmez yapmak istiyorsanız, Revlite lazer ile tüy sarartma tedavisi sizin için uygun olabilir. Lazere büyük tepki vermeyen, geçmiş dönemde cildi büyük hasar görmemiş, bulaşıcı ve açık yaraları olmayan herkese bu yöntem uygulanabilmektedir. Cilt tipinin karma, yağlı ve kuru olması bu noktada herhangi bir farklılığa sebep olmadığı gibi cilt rengi de bu işlemde önemli değildir. Her türlü ten rengine sahip kişilerde bu işlem rahatlıkla uygulanabilmektedir. Bununla birlikte birçok lazer işleminde yaz ayları önerilmemektedir. Ancak tüy sarartma işleminde deriye bir işlem uygulaması yapılmadığı için gönül rahatlığı ile yaz aylarında da bu yöntemi tercih edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir