Botoks

Kaş Arası Botoks

Kaş arası çizgileri, yüz mimikleri nedeniyle kaşların ortaya çekilmesi sonucu oluşur. Kasları hareket ettirdikçe üzerindeki deri katlanır ve dinamik kırışıklıklar dediğimiz çizgiler oluşmaya başlar. Yıllar içinde mimik kaslarının milyonlarca kez kasılmasına bağlı olarak bu çizgiler de derinleşir ve bizi olduğumuzdan daha sert ifadeli ve daha yorgun gösterir.

Gözleri kısmak, kaş çatmak veya gülmek gibi mimiklerin yanı sıra, çevresel faktörler, güneş ,yoğun yaşam temposu da kaş arasındaki çizgilere neden olur.

Mimik kaslarını gevşetmek için kas gevşetici bir ilaç olan botoks kullanılmaktadır. Botoks, bir bakteri toksinidir ve 10 yıldır estetik uygulamalarda güvenle kullanılmaktadır. Botoks ile kaslar daha az çalışarak üzerindeki cildi de az hareket ettirdiği için çizgiler azalmakta veya kaybolmaktadır.

Botoks uygulaması, kaş arası çizgilerini gidermek, kaş çatıklığı, kaz ayağı görünümünü hafifleterek, kırışıkların derinleşip yerleşmesini engeller ve var olanları ortadan kaldırır. Kaş arası çizgilerinde etkili tedavilerden biri olan botoks uygulaması, düzenli olarak yapıldığında, çizgileri azaltır. Botoks, kaş arasındaki mimik kaslarının içine çok ince iğnelerle enjekte edilir ve kasların hareketini minimuma indirir, böylece kırışıklıklar açılır, ileride oluşacak mimik çizgileri de önlemiş olur.

İğnelerinin ince ve ilaç miktarının az olmasından dolayı, hissedilen ağrı oldukça hafiftir. Uygulama sırasında olabilecek acıyı azaltılması için işlemden önce ağrı azaltıcı özelliğe sahip krem sürülür. Kaş arası botoks uygulaması, bir kaç dakikada biter. İşlem sonrası kişi günlük hayatına geri döner. Botoks uygulaması 7 ila 14 gün içinde etkisini gösterir, ortalama etki süresi 4-6 ay kadardır. Uygulamayı 6 ay sonrasında tekrarlamak gerekir.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir