Cynosure Icon Lazer, Vücut Şekillendirme

Icon Lazer ile Vücut Sıkılaştırma

Yılların cildinizde yarattığı değişime müdahale etmek için fazla beklemeyin. Cilt kalitesini artırmak, cilde daha sıkı ve taze bir görünüm vermek için bugün atacağınız her adım, cildinizin gelecekte nasıl görüneceğini de belirler. Dr. Buket Yıldırım Icon lazerin cildiniz için neler yapabileceğini anlatıyor.

Yirmili yaşlarınızın sonlarında ve otuzlu yaşlarınızın ilk yıllarında hatta kırklarınızdayken cildinizde farklılıkların oluştuğunu gözlemlersiniz. Bir zamanlar elastik ve sıkı olan cildiniz incelmiş ve daha gevşek bir görünüm almıştır. İçinde bulunduğunuz ışığa göre teniniz daha dalgalı görünür, dokunduğunuzda daha yumuşaktır. Suçlu ise azalmakta olan kolajen seviyesidir. Evet, bu doğal yaşlanma sürecidir ve hem yüzünüz hem de bedeniniz eskisi kadar sıkı ve gergin değildir. Ama neyse ki cildinize yılların aldığını geri verecek, zamanın hasarını telafi edecek etkili teknolojiler mevcut. Eğer cildinizdeki sarkma fazla değilse cilt kalitesini artırarak, daha elastik bir görünüm verecek bir sistemden destek alarak sadece cildinizin bugününe değil geleceğine de yatırım yapmış olursunuz.

Dr. Buket Yıldırım yaş alırken cildinizde meydana gelen değişimleri şöyle anlatıyor: “Kolajen cildin iskeleti olma görevini üstlenir. Epidermis onu ayakta tutacak malzemeyi bulamazsa cilt sarkar ve kırışır. Yaş ilerledikçe ve beden hamilelik, kilo alma ve kilo kaybı gibi dramatik değişikliklere maruz kaldıkça kolajen kalitesi düşmeye başlar. Kolajeni kalın, güçlü ve dolgun bir hale getirerek cildin daha düzgün görünmesini sağlamak mümkün. İşte bu noktada cilt sıkılaştırıcılar devreye girer.”
Yıldırım, cildi sıkılaştırmak söz konusu olduğunda yeni teknolojilerin hayli başarılı sonuçlar sağladığını, hem de bunu cildin üst katmanına hasar vermeden başardığını söylüyor. “Cilt yüzeyinde hasar meydana gelmemesi işlemin sonrasında iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaması ve sosyal yaşamınıza hemen geri dönebilmeniz anlamına geliyor.”

Icon lazer ile vücut sıkılaştırma

Dr. Buket Yıldırım, cilt sıkılaştırmada uyguladığı ve bu alanda etkili sonuçlar sağlayan teknolojilerden biri Icon lazer olduğunu belirtiyor. “Deri altına ulaştırılan ısı enerjisi fibroblastları uyararak aktive ediyor. Fibroblastlar cildin yapıtaşı olan kolajen üretiminden sorumlu liflerdir. Ciltte daha fazla kolajen olması, cildin daha sıkı, daha elastik bir hal almasını sağlar.” Bu etkinin ardında ise vücudun kendini onarma mekanizmaları var. “Cilt ısı enerjisinin yarattığı mikro-hasarı bir travma gibi algılayarak, bir onarım ve kendini yapılandırma sürecine başlar. Böylece cilt adeta içeriden dışarı doğru tazelenir, elastikiyeti artar ve sıkılaşır.” Yıldırım Icon lazer tedavisinin özellikle doğum, kilo kaybı nedeniyle karında meydana gelen sıkılık kaybında, kol altlarında, bacak içlerinde oluşan gevşeme gibi problemlerde etkili olduğunu söylüyor.

Icon lazer tedavisi için en uygun adaylar kimler? “Bu uygulama için ideal adaylar cildinde hafif bir gevşeme olan ama ameliyata henüz ihtiyaç duymayan kişilerdir. Bu uygulama sonucunda cildin sıkılığı %20–30 oranında artar.”

Tedavinin etkilerini ne zaman görürüm?
“Cildin kendini onarma sürecinin devreye girmesi ile tedavinin olumlu etkileri gözlenmeye başlar. Hastaların çoğu daha ilk seans sonrası ciltlerinin daha parlak ve taze göründüklerini söyleseler de optimum sonuçları üçüncü seanstan sonra gözlemlemeye başlayabilirsiniz. Olumlu etkilerin nihai halini alması ise birkaç ay sürecektir. Icon tedavisinden hemen sonra cildinizde sıcaklık, kızarıklık ve hafif bir şişlik gözlemleyebilirsiniz. Güneş yanığını andıran bu etkiler 1-3 gün içinde tamamen geçecektir.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir