Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudaklar yüzümüzün estetik görünüşünde önemli rol oynuyor. Dolgun, diri, kırmızı dudaklar yıllarca kadınların çekiciliklerinin önemli unsuru olarak kabul edildi. Sağlıklı ve hyalüronik asit enjeksiyon dolgu maddeleri ile daha belirgin ve hacimli dudaklar elde edilebilirken dudak volümündeki azalmalarda yerine konabilir. Dudak hattı belirginleştirilerek ön plana çıkarılabilir. Dudak dokusu ile uyumlu doğal dolguların kullanıldığı bu uygulama ile dudaklara şekil ve hacim verilebiliyor . Böylece hem dudakta zamanla meydana gelen kayıplar giderilebilir hem de dudaktaki yapısal asimetriler düzeltilebilir.

Uygulama
Genellikle ihmal edilebilir düzeyde acı ile ya da dudak gibi hassas yerlerde lokal anestezi ile konforlu uygulama yapılabilmektedir. Uygulama kısa sürede tamamlanır. Enjeksiyona bağlı nadir görülen olası morluk dışında genellikle bir sorun yaşanmaz.

Etki süresi
Uygulama yapılan yerde tercih edilen dolgu yapısı, ilk defa yapılıyor olması ve hareketin yoğun olup olmamasına göre 6 aydan 12 aya kadar sürede etkinlik gösterir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir