Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudaklar yüzümüzün estetik görünüşünde önemli rol oynuyor. Dolgun, diri, kırmızı dudaklar yıllarca kadınların çekiciliklerinin önemli unsuru olarak kabul edildi. Sağlıklı ve hyalüronik asit enjeksiyon dolgu maddeleri ile daha belirgin ve hacimli dudaklar elde edilebilirken dudak volümündeki azalmalarda yerine konabilir. Dudak hattı belirginleştirilerek ön plana çıkarılabilir. Dudak dokusu ile uyumlu doğal dolguların kullanıldığı bu uygulama ile dudaklara şekil ve hacim verilebiliyor . Böylece hem dudakta zamanla meydana gelen kayıplar giderilebilir hem de dudaktaki yapısal asimetriler düzeltilebilir.

Uygulama
Genellikle ihmal edilebilir düzeyde acı ile ya da dudak gibi hassas yerlerde lokal anestezi ile konforlu uygulama yapılabilmektedir. Uygulama kısa sürede tamamlanır. Enjeksiyona bağlı nadir görülen olası morluk dışında genellikle bir sorun yaşanmaz.

Etki süresi
Uygulama yapılan yerde tercih edilen dolgu yapısı, ilk defa yapılıyor olması ve hareketin yoğun olup olmamasına göre 6 aydan 12 aya kadar sürede etkinlik gösterir.

Dudak Dolgusu ile ilişkili diğer konular

Dudak Dolgusu Neden ve Nasıl Popüler Oldu?

Dudak dolgusu, günümüzün en popüler cerrahi olmayan kozmetik prosedürleri arasında yer alıyor. Peki dudak dolgusu popülaritesini nasıl kazandı ve buraya nasıl geldik?
Devamını Oku

Dudak Dolgusunda Doğallıktan Ödün Vermeyin

Dudak dolgusunun oturması biraz zaman alıyor. Peki, onlar hakkında gerçekten ne biliyorsunuz ve sonuçlardan neler beklemelisiniz? Dudak dolguları; herkesin ilgisini çekmese de Türkiye Google aramalarında en çok aranan estetik terimlerden birisi.
Devamını Oku

Dolgu İle Dudak Estetiği

Kadınların büyük bir ilgiyle takip ettiği estetik prosedürlerden olan dudak dolgu uygulaması, uygulama şekli, süresi ve uygulamanın güvenirliliği ile ilgili birçok konuda, kulaktan kulağa yayılan hikayeler bazen gerçek dışı bilgiler içerebiliyor ve tedirg...
Devamını Oku

Kalıcı Dudak Dolgusu

Hyalüronik asit dolgunun sıklıkla uygulandığı yerlerden biri dudaklardır. Hyalüronik asit dolgu ile üst ve alt dudağa dolgu enjeksiyonları yapılarak hacimlendirip, belirginleştirilerek kontur oluşturmak veya şekillendirmek, ayrıca perioral (ağız çevresi) ...
Devamını Oku

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı

Dudak ve dudak çevresi alanında kullanılan içeriği hyalüronik asit dolgular, dudağı dolgunlaştırabiliyor hem de alt ve üst dudak arasındaki asimetrileri giderebiliyor. Ayrıca dudak üstü sigara çizgilerini doldurmak ve dudak çevresini belirginleştirmek de ...
Devamını Oku