Dudak Dolgunlaştırma

Dudak dolgunlaştırma işlemi; dudak kontörü belirginleştirme, dudak şekillendirme, dudak üstü ince barkod çizgileri, dudak kenarı sarkmasına bağlı alt doku güçlendirmesi ve asimetrilerin düzeltilmesinde kullanılıyor. Genellikle dudak dolgusunda hyalüronik asit içeren ürünler kullanılır. Normalde vücudumuzda da bulunan hüyalüronik asit, ciltte suyu tutmak ve taşımakla görevli olan bir maddedir. Su tutucu özelliğinden dolayı volüm elde etmekte yararlanılıyor.

Doğal görünümün
Klasik anatomik yapıda alt dudak da üst dudağa göre daha kalındır ve üst dudak alt dudağın (1 -2 mm) önündedir. Uygulamadaki hedef bu yapıyı sağlamak ve mevcut yapıyı uzun süreli korumak.

Acı hissi var mı?
Dudaklar yapısal olarak son derece acıya ve ağrıya duyarlı oluyor. Zaten uygulama öncesi sürülen anestezik kremin etkisi ve dolgu içeriğinde bulunan lokal anestezik sayesinde konforlu.Anestezi sayesinde yok denecek kadar az bir acı hissediliyor ve ortalama 10 dakika sürüyor.

Sonrasında nelere dikkat etmeli
İşlem yapıldığı an değişiklik hemen fark edilir. Dudak dolgu uygulamasından sonra anestezinin etkisi geçinceye kadar yaklaşık 15-20 dakika yemek-içmek ve ruj sürmek sakıncalı. Genelde ertesi gün kısa süreli (1 gün) ödem oluşabilir, iğne giriş yerlerinde nadiren morluk olabilir. 2-3 gün içinde bu etkiler geriler.

Kimler yaptırabilir?
Dudakları ince veya zamanla birlikte cilt elastikiyetlerini kaybedenlerle birlikte dolgun dudaklarla yüzündeki güzellik ve gençlik ifadesini güçlendirip diri ve dolgun dudaklara sahip olmak isteyenler yaptırabilir.

Dudak Dolgusu ile ilişkili diğer konular

Dudak Dolgusu Neden ve Nasıl Popüler Oldu?

Dudak dolgusu, günümüzün en popüler cerrahi olmayan kozmetik prosedürleri arasında yer alıyor. Peki dudak dolgusu popülaritesini nasıl kazandı ve buraya nasıl geldik?
Devamını Oku

Dudak Dolgusunda Doğallıktan Ödün Vermeyin

Dudak dolgusunun oturması biraz zaman alıyor. Peki, onlar hakkında gerçekten ne biliyorsunuz ve sonuçlardan neler beklemelisiniz? Dudak dolguları; herkesin ilgisini çekmese de Türkiye Google aramalarında en çok aranan estetik terimlerden birisi.
Devamını Oku

Dolgu İle Dudak Estetiği

Kadınların büyük bir ilgiyle takip ettiği estetik prosedürlerden olan dudak dolgu uygulaması, uygulama şekli, süresi ve uygulamanın güvenirliliği ile ilgili birçok konuda, kulaktan kulağa yayılan hikayeler bazen gerçek dışı bilgiler içerebiliyor ve tedirg...
Devamını Oku

Kalıcı Dudak Dolgusu

Hyalüronik asit dolgunun sıklıkla uygulandığı yerlerden biri dudaklardır. Hyalüronik asit dolgu ile üst ve alt dudağa dolgu enjeksiyonları yapılarak hacimlendirip, belirginleştirilerek kontur oluşturmak veya şekillendirmek, ayrıca perioral (ağız çevresi) ...
Devamını Oku

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı

Dudak ve dudak çevresi alanında kullanılan içeriği hyalüronik asit dolgular, dudağı dolgunlaştırabiliyor hem de alt ve üst dudak arasındaki asimetrileri giderebiliyor. Ayrıca dudak üstü sigara çizgilerini doldurmak ve dudak çevresini belirginleştirmek de ...
Devamını Oku