Dudak Dolgusu

Dudak Dolgunlaştırma

Dudak dolgunlaştırma işlemi; dudak kontörü belirginleştirme, dudak şekillendirme, dudak üstü ince barkod çizgileri, dudak kenarı sarkmasına bağlı alt doku güçlendirmesi ve asimetrilerin düzeltilmesinde kullanılıyor. Genellikle dudak dolgusunda hyalüronik asit içeren ürünler kullanılır. Normalde vücudumuzda da bulunan hüyalüronik asit, ciltte suyu tutmak ve taşımakla görevli olan bir maddedir. Su tutucu özelliğinden dolayı volüm elde etmekte yararlanılıyor.

Doğal görünümün
Klasik anatomik yapıda alt dudak da üst dudağa göre daha kalındır ve üst dudak alt dudağın (1 -2 mm) önündedir. Uygulamadaki hedef bu yapıyı sağlamak ve mevcut yapıyı uzun süreli korumak.

Acı hissi var mı?
Dudaklar yapısal olarak son derece acıya ve ağrıya duyarlı oluyor. Zaten uygulama öncesi sürülen anestezik kremin etkisi ve dolgu içeriğinde bulunan lokal anestezik sayesinde konforlu.Anestezi sayesinde yok denecek kadar az bir acı hissediliyor ve ortalama 10 dakika sürüyor.

Sonrasında nelere dikkat etmeli
İşlem yapıldığı an değişiklik hemen fark edilir. Dudak dolgu uygulamasından sonra anestezinin etkisi geçinceye kadar yaklaşık 15-20 dakika yemek-içmek ve ruj sürmek sakıncalı. Genelde ertesi gün kısa süreli (1 gün) ödem oluşabilir, iğne giriş yerlerinde nadiren morluk olabilir. 2-3 gün içinde bu etkiler geriler.

Kimler yaptırabilir?
Dudakları ince veya zamanla birlikte cilt elastikiyetlerini kaybedenlerle birlikte dolgun dudaklarla yüzündeki güzellik ve gençlik ifadesini güçlendirip diri ve dolgun dudaklara sahip olmak isteyenler yaptırabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir