Botoks ile Güzelliğinize Sihirli Dokunuşlar

Yaşlanma, moleküler değişikliklerin sonucu oluşur. Zaman içerisinde, mimiklerin fazla kullanımı, yüz kaslarının sürekli kasılı olması, ciltte derin ve kalıcı kırışıklıklara sebep olur. Bunlar dinamik kırışıklıklar olarak adlandırılır. Dinamik kırışıklıkların nedeni; cilt altındaki mimik kaslarının hareketleridir.

Günlük hayatımızın parçası bazı alışkanlıklar da yüzümüzde kırışıklıkların oluşmasını hızlandırır. Yatmadan önce makyajın temizlenmemesi veya gün içerisinde güneş koruyucu kullanmamak bunlardan yalnızca birkaçı...

Bunun haricinde moleküler değişikliklere yol açan birçok çevresel faktör vardır. Statik kırışıklıklar olarak adlandırılan kırışıklıkların oluşumuna sebep olan faktörlerden bazıları yer çekimi, yaşlanma ve güneş ışınlarının olumsuz etkisidir.

Bütün bu faktörlerin etkisiyle bazen göz çevresinde, kimi zaman kaş arasında veya ağız çevresinde gülümseme çizgileri olarak kendini gösteren ince veya derin çizgiler kişiyi yaşlı, üzgün, öfkeli veya yorgun gösterebilmektedir.

Botox Ne Şekilde Etki Ediyor?
Botox, yüzünüzdeki kasları rahatlatır ve olası kırışıklıkları önler. Bunu ise, uygulanan bölgedeki kas hareketini kısıtlayarak yapar. Bu yönüyle botox hem düzeltici hem de önleyici bir işlemdir, çünkü mevcut dinamik çizgilere ve aynı zamanda olası kırışıklıklara etki eder.

Botoks yüzün kırışmış bütün alanları için bir çözüm değildir. En etkili olduğu bölgelerden bazıları, alındaki kırışıklıklar, kaz ayakları ve kimi zaman da kaş arasında oluşan çatık kaş çizgileridir...
Botoks, yorgun bir yüzü canlandırıp mimik çizgilerinin silinmesine yardımcı olarak ve ileride ciltte oluşabilecek çizgilere de engel oluyor.

Uzun Vadeli Bilinçli Bir Yatırım
Elbette cildin korunması için iyi bir cilt bakımı şarttır. Ancak, cilt bakımındaki çok az bileşen epidermise gerçekten nüfuz eder. Diğer yandan botox ve diğer enjeksiyonların, kırışıklıkları azalttığı, yorgun ve yorulmuş bir cildi canlandırdığı bilimsel olarak test edilmiş ve kanıtlanmıştır. Halihazırda piyasaya sürülen yüksek fiyatlı kırışıklık karşıtı kremler ile karşılaştırıldığında, botoksun iyi bir alternatif olduğunu söylemek mümkündür.

Yaşlanmanın etkisinden kökten kurtulma çabasının asla bitmek bilmeyen ve genellikle sonuç vermeyen bir savaş olduğu gerçeğini de eklemek gerekmektedir. Bu elbette kazanmanın imkansız olduğu bir savaş. Fakat botox uygulamalarıyla yeni kırışıklıkların görünümünü azaltmak mümkün olabilmekte ve mevcut kırışıklıkların derinleşmesinin önüne geçilebilmektedir.

Hızlı ve Etkili
Botox hızlı ve ağrısız bir işlem olarak adlandırılabilir. İyileşme süresi yoktur. Her bir enjeksiyon sadece birkaç dakika sürer, sonuçlar 4-6 ay etkilidir. Botox sadece enjeksiyon bölgesini hedefler. Bu uygulamadan sonra yüzünüzün donuk bir ifade almasından veya doğal görünmeyeceğinden endişelenmenize gerek yoktur.

Botox’un Farklı Uygulama Alanları
Bütün bunların yanı sıra botox; migren ve kronik küme tipi baş ağrıları ile ilişkili ağrıları hafifletmek için de kullanılabilmektedir. Aşırı terleme şikayetlerinde ter bezlerini hedef alarak terlemeyi tedavi edebilmektedir.

Botoks ile ilişkili diğer konular

Botoks Neden Bu Kadar Popüler?

Kırışıklık karşıtı kozmetik tedaviler arasında; daha kolay, daha genç görünen bir cilt için Botoks'un neden bir numaralı tercih olduğunu anlamak çok kolay. Çünkü; acısız, yarı kalıcı ve çok kısa sürede yaptırıp, işinize veya evinize dönebiliyorsunuz....
Devamını Oku

Masseter Kası Botoksu

Güzellik standartlarını belirleyen birçok unsur var. Vücut ölçülerinde olduğu kadar, yüzde kaş, burun ve dudakların simetrisinde de belli oranlar söz konusu.
Devamını Oku

Botoks Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Botoks dünyasına adım atmadan önce bilmeniz gereken her şeyi, işlemden neler beklenmeli. Saklamaya gerek yok. Botoks sadece medyatik kişiler arasında değil çevremizde de çok fazla uygulanan bir işlem haline geldi.
Devamını Oku

Botoks mu Yaptırmalı, Dolgu mu?

Yaşımız ilerliyor. Aynaya her baktığımızda bunu görebiliyoruz. İçimizde belki yirmi yaşında hissediyoruz ama aynada görünen başka bir hikâye anlatıyor. İlerleryen yaşla, genetik özellik, sigara ve alkol, yorgunluk, çevresel faktörlerle birlikte cildimizde...
Devamını Oku

Yüzde Botoks ve Dolgu Uygulaması

İlerleyen yaşla birlikte yüz ovalinde meydana gelen sarkmalar kadınların en büyük şikayetlerinden. Her kadının hedefi ise yüz konturunu yeniden şekillendiren, ince çizgileri ve derin kırışıklıkları azaltan tedaviler.
Devamını Oku