Botoks, Dolgu Uygulamaları

Alın Çizgilerine Botoks ve Dolgu Uygulaması

Alnınızı kullanarak kendinizi ifade ettiğiniz tüm o anları düşünün… Meraklarınız, şaşkınlıklarınız, düşünceli halleriniz hatta kızgınlıklarınız alnınızda zaman içinde yatay ve dikey çizgilerin oluşmasına neden olur. Botoks ve dolgu tedavilerini alın bölgesinde uygulayarak bu bölgede oluşmuş çizgi ve çökmeleri azaltabilir veya tümüyle engelleyebiliriz.

Alın’da Botox

Alın ve üst yüz bölgesi boyunca uzanan çizgiler yüzün enerjisini düşürüp kötü bir görünüm oluşturabiliyor. Ancak kas gevşetici botoks enjeksiyonu ile bu çizgilerin düzeltilmesinde başarılı sonuçların alınması mümkün olabiliyor. Yatay çizgiler oluşmasına neden olan kasların hareketlerini sınırlayarak çizgi ve kırışıklıklara yumuşak bir görünüm verilebilir ve daha az belirgin olurlar. Botoks, çizgilere neden olan kas hareketlerini minimuma indirerek, dört-altı aya kadar çizgisiz bir alnınız olmasını sağlayabilirken, enjekte edildiği noktaya bağlı olarak kaşlarınızı da kaldırabilir. Alın bölgesine yapılacak enjeksiyonun püf noktası fazla enjeksiyondan kaçınarak doğal bir görünüm oluşturmak.

Alın’da Dolgu

Botoks uygulamasının yeterli olmadığı, derin çizgilerinizden ve çukurlardan kurtulmak için, enjekte edilebilen hyalüronik asit içerikli dolgular kullanılabilir. Böylece dokunun tekrar kendini toparlaması ve alnın daha genç bir görünüme kavuşması sağlanıyor. Yoğun moleküllü, stretch etkili mesolift enjeksiyonları sıkılaşma etkisiyle alın bölgesindeki kırışıklıklarda açılma etkisi sağlayabilir. Alın dolgusu, alında oluşan mimik çizgileri ya da yaşla doğru orantılı olarak derinleşen çizgileri hafifletmek için kullanılan bir yöntemdir. Minik dozlarla uygulanır ve çok küçük iğneler vasıtasıyla cilt içine hyalüronik asit enjekte edilir. Kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 9-18 ay kadardır. Uygulama yaklaşık 15-20 dakika kadar sürer. Alın dolgusu uygulaması, alında oluşan yatay çizgileri hafifletir, dokudaki çökmeleri tedavi eder ve yorgun ifadeyi önler. Yüz ifadesi korunarak yapılan işlemde doğal bir görüntü elde edilir. Yaş sınırı olmamakla birlikte ergen çağını geçmiş herkese uygulanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir