Yanak İnceltme

Zarif Bir Yüz İçin Yanak İnceltme

Yıllardır birçok kişi kilolu gösteren yüz hatlarından rahatsız. Spor yapıp istedikleri bedene kavuşsalar dahi yüz incelmiyordu. Yanaklardaki yağlar erimiyordu. Neyse ki günümüzde, teknoloji çok hızlı gelişiyor. Güzellik sektörü de bu durumdan faydalanabiliyor. Bu şikayetlerinden kurtulmak, Hollywood yıldızlarının ki gibi ince ve keskin yüz hatlarına sahip olmak isteyen kişiler son zamanlarda yanak inceltme operasyonlarına başvuruyor.

Çok yakın zamana kadar yanak yağlarının incelten başarılı bir method yoktu. Artık, ağız içerisinden yanak iç yüzeyine uygulanan radyofrekans enerjisi ile, birkaç seansta yanak bölgesinde incelme ve sıkılaşma elde edilebiliyor.

Yanak bölgesinin sıkılaşması, yağ yataklarının azaltılarak Hollywood yanağı etkisi ameliyatsız yanak inceltme sistemi Agassi teknolojisiyle sağlanabilmektedir. Agassi yüksek frekanslı Radyofrekans teknolojisi ile çalışır.

Kimlere Uygulanır?

Yaşla ve çevresel faktörlerle birlikte, kişinin yüzünde yağ birikimleri olur ve vücut, biriken bu yağları zamanla eritememeye başlar. Yüz inceltme operasyonları da bu durumdan muzdarip olan hastalara uygulanır.

Yanaklardaki Yağlar Nasıl Yok Oluyor?

İşlem sonrasında parçalanan yağlar 1,5 ila 3 ay içerisinde, lenf sistemi ile kendiliğinden vücuttan atılıyor. Çok fazla kilo alınmadığı takdirde, aynı bölgede normal yaşlanma belirtileri harici tekrarlayan bir kalınlaşma olmuyor.

Uygulama Nasıl Yapılıyor?

İşlem ağız içinde kaşık görünümlü, kişiye özel disposable (tek kullanımlık) proplar ile gerçekleştiriliyor. İşlem süresi yaklaşık 20 dakika kadar sürüyor. Herhangi bir anesteziye ihtiyaç duyulmayan yanak inceltmede, hafif bir sıcaklık hissi dışında başka bir rahatsızlık hissedilmiyor. Seans bitiminde yanaklarda incelme hemen gözlenebiliyor ve bir hafta sonra incelme, tam olarak kendini gösteriyor. Uygulamadan sonra dikkat edilmesi, kaçınılması gereken herhangi bir durum olmadığı için oldukça konforlu bir uygulamadır. Tüm bu avantajları sayesinde, yanakların inceltilmesi ve yüze daha çekici, zarif bir ifade verilmesinde adını daha sık duyacağımız bir uygulama olacaktır.

Radyofrekans Enerjisinin Başka Faydası Var Mı?

Yaş almış hastalarda, yanak dokusunun sıkılaştırılması için de radyofrekans enerjisinden faydalanabiliyoruz. Çünkü uygulandığı alanda kollajen üretimi tetikleniyor ve cildi sıkılaştırmak mümkün olabiliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir