Yanak İnceltme

Yanakları İnceltme Zamanı

Orta yüz bölgesinde ideal görünüm, elmacık kemiklerinin belirgin olması; elmacık kemiklerin hemen altından başlayan ve çene kemiğine doğru uzanan yanak bölgesinin ise daha çukur olmasıdır. İnce yanaklara ek olarak daha çıkık ve belirgin bir çene kemiği orta yüz güzelliğinin tamamlayıcısı olarak kabul edilir. Somutlaştırmak gerekirse; elmacık kemiği ve çene birer tepe gibi düşünülürse, arasındaki yanak bölgesi bir vadi gibi görünmelidir. Yüksek ve alçak bölgelerin oluşturulması için dolgulardan ve yanak yağ yastıkçığının eritilmesinden faydalanıyoruz. Hangi işlemin, hangi kişiye uygun olacağı ise, yüz anatomisinin iyi analiz edilmesiyle mümkün olabilmektedir.

Yüz arzu edildiği kadar ince değilse veya fazla kilo nedeniyle yanaklar çok tombul ve belirginse, dolgularla jawline yani çene hattı yapmak yüz anatomisini daha da bozacaktır. Uzakdoğulu kadınlar yanaklarının çok fazla dolgun olmasından şikayetçi oldukları için ameliyatsız yanak yağlarını eriten teknolojiler konusunda Kore lider bir ülke konumundadır. Bu teknolojilerden en yenisi ise yanak yağlarının azaltılarak yanak dokusunun sıkılaşmasını sağlayan yüksek frekanslı radyofrekans cihazı AGASSİ’dir.

Agassi teknolojisi ile, yanak inceltme ve sıkılaştırma işlemi toplam 20 dakika sürmektedir. Her yanakta 10 dakika uygulama yapılmaktadır. İşlem sırasında yanak içi dokusunda yüksek ısı yaratılarak kollajen ve elastin aktivasyonu da gerçekleştirilmektedir. Uygulama 2 seans olarak önerilmektedir.

Agassi yanak şekillendirme, sıkılaştırma ve incelteme yapan ameliyatsız yüksek frekanslı Radyofrekans teknolojisi, ağız içerisindeki kollajen miktarını arttırmak için yüksek frekans dalgaları gönderir. Yanak inceltmesi sağlamasının yanı sıra, kırışıklıkların görünümünü de azaltıp , cildin elastikiyetini arttırarak lifting etkisi de yaratır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir