Ameliyatsız Yüz Germe, Dolgu Uygulamaları

Yüz Dolgusu ile Ameliyatsız Estetik

Acısız, tekrarlanabilir ve ulaşılabilir uygulamalarda kullanılan hyalüronik asit; medikal estetik malzemesi olarak gösteriliyor. En dikkat çeken özelliği ise anti-aging’de, geniş bir uygulama alanına sahip olması

Ağrısız, vücutta iz bırakmayan çeşitli dolgu maddeleri kullanıyor. Bilindiği üzere deri destek dokusunun yüzde 90’ını su oluşturuyor. Doku içerisinde suyu tutan madde ise bir şeker türevi olan hyalüronik asit. Bu maddenin hücre bölünmesi, eklemlerin kayganlığının sağlaması ve cilt gerginliğini sağlamak gibi önemli görevleri bulunuyor. Kendi hacminden bin kat fazla su tutabilme ve cilt altında konulduğu yerde uzun süre kendini muhafaza edebilme özelliği ile de çoğunlukla tercih edilen dolgu maddelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor, ilk etapta anti-aging yöntemlerinde tercih edilen hyalüronik asit, günümüzde, kırışıklıkların giderilmesinden dudak dolgunlaştırmaya kadar geniş bir kullanım alanına sahip.

Dudak Dolgunlaştırma
Yapısal inceliğe sahip dudaklar; cilt elastikiyetinin azalması, yaşlanma gibi nedenlerle daha da incelebiliyor. Bu durumda devreye dolgu maddeleri giriyor. Üst dudak çevresindeki hattın düzeltilmesi, ağız kenarlarının bir miktar yukarıya doğru kaldırılmasında etkili olan bu uygulama aynı zamanda üst ve alt dudağın birleştiği noktalarda oluşan çukurlukların da azaltılmasında etkili oluyor. Böylece daha pozitif ve mutlu bir yüz ifadesi elde edilebilir. Lokal anesteziyle uygulanan dudak dolgusunda doğru maddenin seçilmesi, kullanıcının ustalığı ve tekniği işlemin başarısını etkileyen önemli unsurlar arasında yer alıyor. Hyalüronik asitin yan etki riski ise hayli düşük. İşlem esnasında oluşabilecek morluklar, makyaj malzemeleri ile kapatılabiliyor. Enjeksiyondan kaynaklanan küçük yaralar da kısa sürede iyileşiyor. Ancak dudak dolgusu işleminden hemen sonra kısa süreli şişlik oluşabiliyor. Bu görünüm sizi korkutmasın, uzmanlar şişliğin etkisini azaltmak için buz kullanılmasını öneriyor ya da doktorunuz özel bir krem verdiyse onu da kullanmayı deneyebilirsiniz. Şişlik oluşursa genellikle 24 saat içinde iniyor ve normal görünümüne kavuşuyor.

Pürüzsüz Bir Alın
Kaşlarını sık sık çatan kişilerde, bu mimik hareketi nedeniyle zamanla iki göz arasındaki glabella dediğimiz bölgede kırışıklıklar meydana gelmeye başlıyor. Bu çizgileri doldurarak pürüzsüz bir görünüm yaratan hyalüronik asit ile yapılan dolgunun daha uzun süre etkisini göstermesi için uzmanlar botoks ile birlikte uygulanmasını öneriyor. Böylece ortalama altı ay gibi bir süre pürüzsüz bir alına sahip olabiliyorsunuz. Tekrarlanması ise mümkün.

Belirgin Elmacık Kemikleri
Yüzünde yaşlanma süreci başlayan hastalara germe işlemi uygulanırken bu bölgenin zayıflığı, germe işleminin sonucunun yetersiz kalmasına neden olabiliyor. Ayrıca elmacık kemiklerinin estetik olarak çene, burun ve alın çıkıntılarıyla daha uyumlu hale getirilmesi için birtakım dolgu maddeleri kullanmak gerekebiliyor. Yanaklara dolgunluk kazandırarak belirginleşmesini sağlayan dolgu genellikle iki yıl dayanma sürecine sahip. Etkisini yitirdiğinde ise rahatlıkla tekrar uygulanabiliyor.

Nazolabıal Çizgi
Dudak üzerindeki ince çizgiler burun kenarlarından ağız kenarına uzanan nazolabial kıvrım olarak bilinen çizginin tedavisi için genellikle dolgu maddesi kullanılıyor. Hyalüronik asit enjeksiyonları çok ince uçlu bir iğne ile bu bölgedeki cildin içine uygulanarak çizginin azalmasını sağlıyor. Uygulama ortalama 15 dakika sürüyor ve işlemden sonra önemli bir şişlik ve kızarıklık oluşmuyor.

Etkileyici Bakışlar
Göz çevresinde çukurlaşmayla çökmeler olan ve kendilerinde değişiklik yapıldığının anlaşılmamasını isteyenler tarafından tercih edilen dolgu, hyalüronik asidin nemlendirici ve dolgunlaştırıcı etkisiyle gözaltlarının ideal bir şekilde dolmasını sağlıyor. Ayrıca cildinizle kan damarlarınız arasında bir tampon oluşturarak mor halkaların da azalmasını sağlıyor. Ancak uygulamadan sonra geçici olarak hafif bir şişkinlik ve sızlama olabiliyor.

Dekolte Gençleştirme
Zamanla sıkılığını kaybeden cilt yüz ve boyun bölgesiyle birlikte, dekoltede de istenmeyen bir sarkma ve kırışıklığa da neden olabiliyor. Gelişen teknoloji sayesinde artık bu görünümden kurtulmak mümkün. Çeşitli dekolte operasyonları arasında uzmanlar genellikle dolgu maddesiyle gençleştirme yöntemlerini tavsiye ediyorlar. Dekolte bölgesindeki cilt elastikiyetinin kaybıyla oluşan elastikiyet kaybı ve çizgileri özel maddelerle doldurarak daha gergin ve pürüzsüz bir bölge elde edilmesi mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir