Thermage CPT

Thermage CPT ile Popo Kaldırma

Vücudun diğer bölgeleri gibi popo bölgesi de gerek biyolojik sebeplerle gerek ise zamanın etkisi ile eski sıkılığını yitirir, şekil değişikliğine uğrayabilir. Hızlı kilo değişimleri, hamilelik süreci, menopoz ve yaşlanma bu sebeplerin başında gelen unsurlardır.

Popo şekli bedensel estetik algısını etkileyen önemli bir bölgedir. Hacmini ve elastikiyetini kaybetmiş popo; giyilen kıyafetlerde, deniz tatillerinde kişinin bedensel algısını olumsuz etkilemektedir. Fakat unutmamak gerekir ki ameliyat gibi zorlu bir süreç yaşamadan bu sorunu çözmek mümkün olabilmektedir.

Thermage CPT uygulaması; FDA onayına sahip ameliyatsız cilt sıkılaştırma ve toparlama sağlayan bir teknolojidir. Cerrahi olmayan bir prosedür olan Thermage CPT; radyofrekans enerjisinden faydalanarak anestezi, kesi, iyileşme süreci olmaksızın tek seansta uygulanan bir tedavidir. Son yıllarda oldukça ilgi gören ve alanında trend yakalamış olan Thermage CPT; cildin doğal bir süreçte kolajen üretimini sağlaması ve sıkılaşarak toparlanmasını sağlamak için uyarır. Bu uyarımın sonuçları birkaç hafta sonra gözle görülmeye başlar ve yaklaşık 5 ayın sonunda nihai sonuç tamamlanmış olur.

Kolajen miktarı yükseldikçe cilt daha pürüzsüz, daha sıkı ve daha genç hale gelir. Bu sayede düz popo bölgesi daha yuvarlak ve sıkı bir hal alarak kaybolan formuna tekrar kavuşmuş olur. Tekrar kazanılan bu form, kişiyi daha çekici kılmakla birlikte özgüveni arttırır ve sonuçlar biyolojik yaşlanma hızına da bağlı olmakla birlikte uzun yıllar kalıcılığını korur.

Ameliyatsız Popo Kaldırma Tedavisinin Faydaları

  • Hızlı tedavi uygulaması, genellikle bir saatte uygulama tamamlanır.
  • Anestezi gerekmez, acısız ve konforludur.
  • Ciltte herhangi bir iz kalmaz.
  • Tedaviden hemen sonra normal aktivitelerinize devam edebilirsiniz.
  • Sonuçlar ilerleyen aylarda doğal ve günden güne ilerleyerek ortaya çıkar.

 

Bıçak altına yatmadan, ağrı ve acı olmaksızın konforla popo sıkılaştırma ve şekillendirme için Thermage CPT sizin için de doğru bir tercih olabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir