Yüze Yapılan Dolgu Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Elmacık kemiklerim aslında çok ufak değildi ama çok fazla kilo verince küçük görünmeye başladılar. Biraz toparlamak için dolgu düşünüyorum. Etkisini ne zaman gösterir acaba?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ciltte bulunan hyaluronik asit, cilde dolgunluk ve hacim vermektedir. Yaş ilerledikçe, hyaluronik asit miktarı azalmakta ve cilt yüzeyinde kırışıklıklar ve çizgiler oluşmakta, dolayısıyla cilt eski hacmini kaybetmektedir. Dolgu tedavisinde ise dengelenmiş hyaluronik asit, cilt altında enjekte edilerek yeniden dolgun ve hacimli cilt elde edilmesi amaçlanır. Elmacık kemiklerinize uygulanacak dolgu ile yüzünüze daha hacimli ve estetik bir görüntü verebiliriz. Dolgu işleminin etkisini, işlem bitiminden hemen sonra gözlemlemek mümkün olabilmektedir.

göz altı ve çevresi ve alın bölgemdeki kırışıklıklardan dolayı yüzüme dolgu yaptırmak iştiyorum.yüze yapılan dolgu etkisini ne zaman gösterir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dolgu enjeksiyonlarının ana maddesi vücudumuzda da bulunabilen Hyalüronik asittir. Dolgu enjeksiyonu, cildimizde bulunan ve zamanla azalan bu maddenin yerine konması esasına dayanan bir uygulamadır. Kırışıklıkları önler, cildin dolgun ve genç görünmesini sağlar. Sorunuza gelince; işlemden hemen sonra etkisini görebilirsiniz. Dolgu uygulamalarında kişiye ve uygulanan bölgeye göre kalıcılık 6 ile 12 ay arasında değişmektedir.

Buket hanm bana yüzüne nolmuş demelerinden bıktım.Çok kısa sürede çok fazla kilo verdim vücudumdaki deri sarkmalarona ameliyat oldum.Düzeltirdim.ama yüzüm çökük duruyor.Bu yüzden bir de yüzüme bişey yapmma lazm.Yüze yapılan dolguların güzel sonçlandığı nı biliyorum internette de görüyorum bazı doktorlar paylaşıyor.Etkisini ne zaman gösterir?Bilgilerinize teşrküler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dolgu uygulamaları, yüzde çökük ya da belirginliği az olan dokuların doldurulması için kullanılır. Tiplerine göre kalıcılıkları değişkenlik göstermektedir. Dolgular çok derin olmayan ancak kırışıklığın belirgin olduğu çizgilerin doldurulmasında tercih edilmelidir. Dolgu uygulamaları ilk başladığı zamanlarda kalıcı olan maddeler tercih edildi ancak zaman ilerledikçe bu tür dolguların kullanımı yan etkilerinden dolayı azaldı. Günümüzde en etkili ve yan etkisi neredeyse sıfıra yakın hyalüronik asit dolguları en çok tercih edilen dolgu maddelerindendir. Bu maddelerin vücutta zaten var olan maddeler olması tercih sebebidir. Hyaluronik asit vücudumuzda doğal olarak üretilen, dokuların esnekliğini ve yumuşaklığını sağlayan bir maddedir. Bu maddeyi içeren dolgu uygulamalarından sonra yüzünüzdeki değişimi uygulama sonrasında hemen fark etmek mümkündür. İşlem yapılır yapılmaz etkisini görebilirsiniz.

Hocam soruma cevap verebilirseniz çok sevineceğiz. Annemle birlikte dolgu yaptıracağız. Merak ettiğimizse yüze yapılan dolgular etkisini ne zaman gösterir_bizim bu yaza düğünümüz var ve öncesinde halletmemiz lazm.Tşkeler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüze uyguladığımız dolgu enjeksiyonları etkisini hemen uygulama sonrasında göstermektedir. Enjeksiyon işleminden sonra, 12 saat makyaj yapılması, sauna, buhar banyosu önermiyorum. Birkaç gün güneş ışığından ve aşırı soğuktan korunmalıdır. Dolgunun tam olarak etkisinin görülmesi ve son şeklini alması 14 günü bulur.Bu yüzden kontrollerimizi işlemden 14 gün sonra yapıyoruz

Yaşımın etkisiylen yüzümde kırışıklık ve sarkmalar var. Dolgu yaptırmak işe yararmı dersiniz?Yüze yapılan dolgu etkisini ne zaman gösterir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Zamanla oluşan kırışıklık ve istenmeyen çizgilerden kurtulmak, yüzde bazı bölgeleri biçimlendirmek veya eski haline kavuşmasını sağlayabilmek için yapılan ve en çok memnun eden tıbbi yöntemlerden birisi dolgu uygulamalarıdır. Etkisini hemen gösterir. Sonuçlar çok memnun edici ve yüz güldürücüdür.

Uzun süredir yanak dolgusu yaptırmayı düşünüyorum. Acaba yanak dolgusunun kalıcılığı var mı? Etkisini ne zaman görürüm? Operasyon çok zahmetli mi? Zorlar mı? Ankara’da yaptırmayı düşünüyorum. Bilgi verebilirseniz çopk sevinirim. Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

İnce uçlu bir iğneyle hyalüronik asit jeli dolgunlaştırılacak alana enjekte edilir. Jel kırışıkların veya çöküntünün altını doldurur. Dolgu maddesi enjeksiyon işlemi genellikle anestezi gerektirmez. Ancak dudak bölgesinde anesteziye gerek görülebilir. İşlem 20-30 dakika kadar sürer. Sonucu hemen gözlemleyebilmek mümkün olabilmektedir.

Şakaklarım çökmüş gibi görünüyor. Araştırdım internette yüzün bu bölgesine de dolgu yapılabiliyormuş. Acaba etkisini ne zaman gösterir?Güvenlimidir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dolguların uygulanmasındaki amaç; hacim sorunu olan bölgelerde bu sorunu ortadan kaldırarak vücudun daha estetik görünmesini sağlamak. Şakak bölgesindeki çökmeler için de dolgu yapılabilmektedir. Etkisini uygulamadan hemen sonra görebilirsiniz. İşlem güvenlidir.

Alındaki çizgilerim çok derinleşti ve botoks işe yaramıyor. Dolgu yaptıracağım. Alna yapılan dolgu etkisini ne zaman gösterir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dolgu, kaş arasındaki kırışıklıklar ve alın çizgileri için de tedavi edici olarak kullanılabilmektedir. Uygulama bölgesinde geçici olarak şişlik, kızarıklık, morluk ve hassasiyet gözlenebilir. Bu yan etkiler kısa sürede geçer. Dolgu enjeksiyonu yaklaşık 20- 30 dakika sürmektedir. Etkisi hemen gözlenir.

Burnumdaki çok ufak şekil bozukluğu var. Bunu dolguyla düzelttirmek istiyorum. Etkisini ne zaman gösterir? Bilgi için şimdiden teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Burunda küçük şekil bozukluklarını gidermek ve burun ucunu kaldırmak amacıyla da dolgu uygulamalarından faydalanabilmekteyiz. İşlem yaklaşık 20-30 dakika sürer ve etkisini işlemi tamamlanmasının hemen sonrasında görebilirsiniz.

Yüzdeki burun kenarından ağız kenarına doğru inen çizgiler için dolgu yaptıracağım. Etkisini ne zaman gösterir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

İşlem yapılır yapılmaz etkisini gösterir. Bazı ciltlerde ve uygulanan bölgeye göre uygulamadan hemen sonra hafif bir şişlik de oluşacağından, şişliğin gerilemesiyle beraber geçen zamanı da eklersek, dolgunun net etkisi 1-2 saat içinde ortaya çıkar. İşlem iğne ile uygulandığı için, öncesinde lokal anestezi yapan kremlerin sürülerek hastalarımız yaklaşık 30-45 dakika bekletilir.

Yüze yapılan dolgu direkt etkisini gösterir mi, yaptırdıktan hemen sonra yüz dolgunlaşırmı? İşlem ne kadar sürer?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüz dolgu estetiği, derideki ince ve derin kırışıklıkları gidermek, yara izlerini tedavi etmek, ciltteki çukurları yok etmek, ince dudakları kalınlaştırmak, yanaklara dolgunluk vermek amacıyla kullanılan maddelerdir. Uygulama ortalama 20-30 dakika sürer. Kalıcılık süresi kişiden kişiye ve uygulama bölgesine göre değişmekle birlikte ortalama 6-12 ay arası kadardır.

Göz altı ve elmacık kemiklerine dolgu yaptırmak istiyorum. Yüzün diğer yerlerine yapılan dolgularla buralara yapılan dolgular etkinliği açısından farklılık gösterir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hyalüronik asitin su tutma özelliği sayesinde, dolgu uygulamasının uzun süren kalıcılık özelliği olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak, cildinizin farklı bölgelerine uygulanan dolgunun etki süresi farklılık gösterebilir. Çünkü gün içerisinde yapılan mimiklerle, yüzünüzdeki bütün kaslar eşit şekilde kasılmaz veya çalışmaz. Daha çok hareket eden bölgelere uygulanan dolguların etkinlik süresinin daha az olmasını bekleriz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar