Geçici Dudak Dolgusu Uygulaması Yapılıyor Mu?

Ben kalıcı yapılan silikonvari dudak dolgularına karşıyım. bir alerjk bir bunyem bar iki kötü olursa düzelmiyecekd iye. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz. kalıcı mı geçici mi uygulama yapıyorsunuz. yoksa herikisini demi? Aslında benim düşündüğüm geçici olduğundan onu soracagım geçici Dudak Dolgusu uygulaması yapılıyor mu,fiyatlar hakkında bilgi verebilir misiniz ve ne kadar süre kalıcılığı oluyor?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

ben hekim olarak kalıcı veya silikon dudak dolgu uygulamalarını yapmayı tercih etmiyorum. Şekilli ve dolgun dudaklara sahip olmak için Hyalüronik asit dolgularını kullanıyorum. Cilt için çok önemli olan hiyalüronik asit zamanla ortadan kaybolarak işlevini yerine getiremez. Bu durum da ciltte çizgi ve kırışıklıklara neden olur. İşte dudak dolgusu uygulaması esnasında da ciltte hiyalüronik asit seviyesi arttırılması hedeflenir. Dudak dolgusunda kullanılan dolgu çeşidi kişiye ve dokuya göre değişiyor. Dolgu esnasında dudak kontörünü belirginleştirerek istenilen miktarda volüm verilebiliyor. Dolgular ortalama olarak 6-18 ay kullanılmaktadır, bu da daha öncede belirttiğimiz gibi kişiye dokuya göre değişiklik gösterebiliyor. Sağlık Bakanlığı onaylı ve mevzuata uygun merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir.

iyi aksamlar doktor hanım.insanlar sanırım artık kalıcı dolgu yaptırmıyor çünkü çevremde de görüyorm ünlülere de bakıyorm bazen dudakları dolgun bazen değil.ben ankarada yaşıyorum. Kliniğinize gelmek isterim. Geçici dudak dolgusu uygulaması yapılıyor mu kliniğinizde?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yaklaşık 5-10 yıl öncesine kadar kalıcı dolgular kullanılıyordu. Bir hekim olarak ben kalıcı dolguları uygulamayı uygun bulmuyorum. Çünkü doku arasına kalıcı bir madde konmasını doğru bulmuyorum. Bir yan etki olduğunda veya yaptırmaktan pişman olduğunuzda bunların çıkartılması oldukça güç. Sizin de, kalıcı erimeyen dolguları tercih etmemenizde fayda görüyorum. Geçici olan hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonları ortalama 6-12 ay kalıcılığını koruyor. Vücutta da bulunan bu asiti vücut yabancı bir madde olarak algılamadığı için herhangi bir yan etki oluşmuyor. İşlemin kendisinin neden olduğu şişme ve kızarıklık gibi yan etkiler dışında bir yan etkisi bulunmaması günümüzde hyalüronik asit dolgularının sıklıkla tercih edilmesini sağlıyor. Biz de kliniğimizde bu işlemi uyguluyoruz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar