Kilo Kaybı ve Kas Erimelerinde Dolgu Sonuç Verir mi?

Ben 1 yılda 30 kilo verdim. Bu yüzden vücudumun pek çok yerinde oldugu gibi yüzümde de bir miktar çökme sarkma gibi durum oldu. Biraz daha kilo verip gerekirse deri ameliyatı olacağım kafama koydum ama yüzüme ne yapabilirim? Ciddi kilo kaybı ve kas erimesi sebebiyle yüzdeki çökmelere dolgu yaptırmak çözüm olur mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

FDA onaylı bir jel olan hyalüronik asit ve enjekte edilebilir jel gibi dermal dolgu maddelerinin hepsi, daha genç ve daha taze bir görünüme kavuşmak için yaşlanma belirtilerini azaltabilir. Dermal dolgular genel olarak yüze ve bazen de vücuda hacim kazandırmak için kullanılan steril enjekte edilebilir maddelerdir.
Yüzde oluşan çökme, çukur gibi deformasyonlarda cerrahi bir işleme başvurulmadan düzeltilmesini sağlayan hyaluronik asit içeren dolgular kullanılmaktadır. Yanak, çene, elmacık kemiği hacim kazanması istenen bölgelere uygun görülmesi durumunda dolgu işlemi yapılabilir. Dolguların etki süresi yaş, yapılan bölgeye, enjekte edilen dolgu miktarına, cildin kalitesi v.b faktörlere bağlı olarak dolguların etkisi 8-12 aya kadar devam etmektedir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar