Ağız ve Yanak Kenarındaki Çizgiler

Dolgu uygulaması ile ağız ve yanak kenarındaki çizgiler yok olabilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yaşlanma sürecinde ağız köşelerinde ilk çizgiler belirmeye başlar, ağız-yanak bölgesini ayıran kıvrımlar derinleşir. Bu kusurları gidermek ya da oluşmasını önlemek için hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri kullanılabilir. Mezolfiting de yüz, boyun ve dekolte bölgesindeki ince kırışıklıkları ve yaşlanma etkilerini geriletebiliyor. Bunun dışında botoks, mimik kaslarının çalışmasını engelleyerek, kırışıklıkları yok edebilir veya azaltabilir.

Hocam iyi günle dilerim.Benim şikayetim ağız ve yanak kenarındaki çizgiler. Bu çizgileri botoksla yada dolguya geçirebikirmiyiz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ağız ve dudak kenarında oluşan derin çizgiler, yanağımız ile ağız bölgesinin keskin sınırlar ile ayrılmasına ve orta yüzde istenmeyen bir görünüm oluşmasına sebep olur. Nazolabial çizgi, kırışıklık veya nazolabial katlantı olarak tanımlanan bu durum gülme çizgisi olarak da tarif edilir. Bunlar hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleriyle tedavi edilebilir. Daha çok, hafif ve orta dereceli çizgiler Botoks veya dolgu enjeksiyonlarıyla tedavi edilebilmektedir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar